Турчинов назвав умову перенесення термінів чергової мобілізації

2 Березня 2016, 20:22

Рішення про чергову хвилю мобілізації буде прийнято в березні, але в разі достатньої кількості контрактників терміни можуть бути перенесені. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Для нас дуже важливо мати сильну боєздатну армію, готову перемагати. І, безумовно, основна частина цієї армії повинна воювати на професійній основі. Чим вище саме професійна складова, тим ефективніше діють війська. Це – аксіома, і я думаю, що ніхто з цим сперечатися не буде", – розповів Турчинов.

За його словами, для того щоб посилити професійну складову в армії, не дивлячись на всі економічні проблеми, українська влада пішла на значне збільшення оборонного бюджету в 2016 році.

"Мінімум 7 тис. (7 тис грн зарплати – ред.) – це контрактник, який потрапляє на позицію рядового солдата. Це той мінімум, який в ЗСУ і Нацгвардії повинні отримувати ті, хто підписує контракт. А ті, хто служить в зоні проведення АТО , хто бере участь в бойових діях, повинні отримувати ще й додаткові надбавки", – сказав Турчинов.

Читайте також: У ЗСУ запланували набрати понад дві третини складу контрактників

Він переконаний, що саме такі кроки призвели до збільшення кількості охочих підписати контракт.

"У нас березень є контрольним місяцем для прийняття рішення по мобілізації. Якщо ми побачимо, що зростання кількості контрактників відбувається в достатньому обсязі, щоб забезпечити на необхідному рівні чисельність нашої армії, то ми будемо не поспішати з мобілізацією і тримати її як резерв на випадок активізації агресії з боку РФ", – пояснив секретар РНБО.

Турчинов також нагадав про те, що ще одним резервом є призов на термінову службу в армію.

"Додатковий резерв, який у нас є, – це також наші призовники, молодь, яка у нас закликається на термінову службу в армію. Але тут тверда установка – призовники не використовуються зоні АТО. Генштаб і Міноборони чітко цього принципу дотримуються", – сказав він.

При цьому секретар РНБО запевнив, що демобілізація відбудеться у встановлені терміни.

"Наше завдання, щоб більшість демобілізованих бійців замінили професіонали, тим самим посилюючи, а не зменшуючи бойовий потенціал нашої армії", – резюмував Турчинов.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко наразі не ухвалив остаточне рішення про оголовшення чергової хвилі мобілізації. Рішення залежатиме від кількості бажаючих підписати контракт зі Збройними силами.