Турчинов: фарс “референдуму” не матиме жодних наслідків, окрім кримінальної відповідальності

12 Травня 2014, 09:33

"Той фарс, який терористи з сепаратистами називають референдумом, є нічим іншим, як пропагандистським прикриттям вбивств, викрадень людей, насилля  та інших важких злочинів", – сказав він.

За його словами, ці руйнівні для економіки Донецької та Луганської областей процеси, що реально загрожують життю та благополуччю громадян, "інспіровані керівництвом Російської Федерації, мета якого – повна дестабілізація ситуації в Україні, зрив президентських виборів та повалення української влади".

"Цей пропагандистський фарс не буде мати жодних юридичних наслідків, окрім кримінальної відповідальності його організаторів", – зазначив керівник Парламенту, наголосивши, що українська влада продовжуватиме і далі боротьбу з терористами диверсантами та злочинцями.

"У той же час влада буде вести діалог з тими на сході України, хто не має крові на своїх руках і готовий відстоювати свої цілі та переконання законними засобами", – підсумував він.

Як відомо, сепаратисти 11 травня почали псевдореферендум на Донбасі.

Згодом стало відомо, що під час "волевиявлення" можна проголосувати за інших людей. Також повідомлялося, що напередодні "референдуму" силовики затримували людей з уже заповненими "бюлетенями".

Один з лідерів донецьких сепаратистів, який відповідає за підрахунок голосів, Роман Лягін заявив, що явка на референдумі становила 74,87%. 

Водночас лідер сепаратистів Роман Лягін, який відповідає за підрахунок голосів, заявив, що "референдум" має вирішити питання лише про право регіону на самовизначення.