Тука розповів подробиці розслідування розстрілу мобільної групи під Щастям

2 Жовтня 2015, 10:11

У ситуації з розстрілом мобільної групи по боротьбі з контрабандою залишилося багато нез’ясованих питань, однак розслідування триває. Про це заявив під час інтерв’ю виданню «Апостроф» голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука.

«Там багато питань, незрозуміло, чому саме в цей час вони вирішили їхати. Таке враження, наче їх хтось викликав. П’ять по шостій ранку – невластивий час для роботи групи. Наразі йде слідство. Тим, як воно йде, на сьогодні я задоволений. Підкреслюю – на сьогодні», – зазначив він.

Тука додав, що наразі перевірку на детекторі брехні пройшли понад 100 осіб.

«Вже понад сто осіб, у тому числі – «Вєтєр» (комбриг 92-ї бригади ЗСУ Віктор Ніколюк). Подробиці я розповісти не можу».

Окрім того, перевірку пройдуть голова МВС області Анатолій Науменко та заступник Туки Юрій Клименко.

«Ця пропозиція (військового прокурора Анатолія Матіоса про перевірку на детекторі брехні – Ред.) озвучена приблизно два тижні тому, в той же день, коли поліграф проходив я. І Науменку, і Клименку запропонували услід за мною пройти поліграф. Науменко (тоді) відмовився. А до Клименко просто черга не дійшла», – зазначив він.

Як повідомлялося, широкого резонансу набув напад на мобільну групу по боротьбі з контрабандою під Щастям. Однак про той напад стало відомо ще 1 вересня близько 10:00, а не 3 вересня як повідомили з посиланням на СБУ. Під Щастям загинули працівник Держфіскалслужби Дмитро Жарук та волонтер Андрій Галущенко. Ще шестеро осіб зазнали поранень. МВС кваліфікувало обстріл бійців під Щастям як теракт. У прес-центрі АТО повідомили про напад диверсантів.

Пізніше очільник Луганської обласної військової адміністрації Георгій Тука заявив, що мобільна група по боротьбі з контрабандою загинула не від рук бойовиків, а від рук контрабандистів з числа високопоставлених українських чиновників і військових. Він наказав прокурору області відкрити розслідування загибелі групи.

Один із загиблих, волонтер Андрій Галущенко перед смертю заявив в інтерв’ю «Українському тижню» про погрози з боку контрабандистів з числа українських військових.

3 вересня в районі Щастя загинув військовослужбовець 80-ї окремої аеромобільної бригади Володимир Киян, який поїхав з’ясовувати подробиці розстрілу мобільної групи