Тука назвав кількість ідентифікованих кадрових військових РФ, які захоплювали Крим

3 Квітня 2018, 13:27

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив про ідентифікацію 1,5 тис. кадрових військових РФ, які захоплювали Крим та ще декілька десятків тисяч, які воювали на Донбасі. Про це повідомляє УНІАН.
 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час круглого столу на тему: "Насильство та тортури на окупованому Донбасі: покарання невідворотне", розповідаючи про роль неурядових громадських організацій у документуванні злочинів Росії проти України, починаючи з 2014 року.

 

"За моїми оцінками, серед матеріалів, які задокументовані та передані до різних судових інстанцій, не тільки до МКС (Міжнародний кримінальний суд), 80% або навіть більше – це ті матеріали, які зібрані неурядовими організаціями", – зауважив він.

 

За його словами, коли Мін’юсту та МЗС не вистачало доказової бази та бракувало свідчень у позовах щодо РФ в Міжнародному кримінальному суді та Європейському суді з прав людини.

 

"Ті свідчення, які надавала українська сторона в міжнародних судах з точки зору фіксації події, в документальному оформленні значно програвали відповідним матеріалам, які подавала проти України Росія…тоді я познайомив працівників МЗС та Мін’юсту з трьома ресурсами – "Стоптерор", InformNapalm та "Миротворець", і зараз два перші ресурси в якості офіційної сторони звинувачення залучені до всіх судових процесів. Хлопці з «Миротворця» не можуть собі дозволити такої розкоші – бути публічними особами», – сказав він. 

 

"Лише тільки по Криму ідентифіковано з установочними даними місць проживання, громадянства, усіх географічних даних – більше 1,5 тис. кадрових російських військовослужбовців, які брали безпосередню участь в анексії Криму. Що стосується подій на Донбасі – встановлено кілька десятків тисяч конкретних осіб, які підозрюються у вчиненні незаконних дій на території України", – наголосив Тука.

 

У свою чергу. він додав, що особисто бачив, наскільки старанно працюють люди, які збирають докази присутності регулярної російської армії на території України.
 

Нагадаємо, 3 квітня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що у середу, 4 квітня, група депутатів Національних зборів Франції відвідає Краматорськ. Українська сторона сподівається, що французькі депутати зустрінуться з головою Донецької області Павлом Жебрівським.