ЦВК завершила підбиття підсумків виборів-2012

Акценти
11 Листопада 2012, 15:56

Згідно із законами, ЦВК повинен був зробити це до 12 листопада. На сьогоднішньому засіданні обраними було визнано ще 34 депутати.

Таким чином, обрані 220 з 225 депутатів, які балотувалися по одномандатних округах.

Раніше ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів у п'яти одномандатних округах. Незабаром Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити перевибори в округах 94, 132, 194, 197 і 223.

Як повідомлялось, 11 листопада ЦВК оголосила переможцями у окрузі № 11 Олександра Домбровського, а у № 14 – Віктора Жеребнюка. Протоколи з результатами у цих одномандатних округах підписані з окремою думкою 6 членів ЦВК.

Нагадаємо, раніше заступник голови комісії Жанни Усенко-Чорної запропонувала виключити з порядку денного встановлення результатів виборів у округах № 11 (Вінниця), № 14 (Жмеринка, Вінницька область) та № 184 (Нова Каховка, Херсонська область).

Ініціативу Усенко-Чорної підтримали 6 членів комісії, у тому числі голова ЦВК Володимр Шаповал, його заступник Андрій Магера та члени ЦВК Ігор Жиденко, Валерій Шелудько та Юлія Швець. Інші члени ЦВК не підтримали цю пропозицію.  

Нагадаємо, 10 листопада ЦВК на підставі опрацювання протоколів 225 окружних виборчкомів оголосила офіційні результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі, згідно з якими до Верховної Ради сьомого скликання проходить п'ять політичних партій – Партія регіонів, ВО "Батьківщина", партія "УДАР", Комуністична партія України та ВО "Свобода"..

П’ять членів ЦВК підписали протокол про результати виборів у багатомандатному окрузі з окремою думкою, яка свідчить про те, що вибори не можна вважати вільними і демократичними, а їх результат не відповідає справжньому волевиявленню виборців.

91