ЦВК вирішила знищити відеозаписи з виборів-2012

8 Листопада 2013, 17:32

Як нагадав голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський, на відміну від усіх попередніх, чергові вибори народних депутатів 2012 року проводилися з використанням системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення для спостереження за організацією проведення голосування та підрахунку голосів на виборчих дільницях у день голосування.

Закон “Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року” передбачав використання такої системи лише на тих виборах. Відповідно до ч. 3 ст. 6 цього закону, інформація, створена з використанням системи відеоспостереження, зберігається ЦВК впродовж одного року з дня офіційного оприлюднення результатів виборів народних депутатів, після чого підлягає знищенню.

Рік з дня, коли комісія офіційно оприлюднила результати виборів 28 жовтня 2012 року, виповниться 13 листопада 2013 року.

Відтак, за словами Охендовського, законні підстави для подальшого зберігання створеної з використанням системи відеоспостереження інформації ЦВК 14 листопада поточного року зникнуть, оскільки подальше зберігання такої інформації суперечило б закону.

Нагадаємо, раніше Охендовський заявив, що встановлення системи відеоспостереження у окружних та дільничних виборчих комісіях не виправдала себе.

Як відомо, перед парламентськими виборами 2012 року Верховна Рада виділила Центральній виборчій комісії 993,6 млн гривень для оснащення виборчих дільниць камерами спостереження.