ЦВК прийняла протокол про перемогу Засухи

Акценти
5 Листопада 2012, 17:43

Згідно з протоколом, який зачитав глава окружкому, кандидат від ПР Тетяна Засуха набрала 41,8% голосів, її конкурент з ВО Батьківщина Віктор Романюк – 39,81%, передає ЛІГАБізнесІнформ.

За словами голови ОВК, протокол підписали 13 членів окружкому з 17-ти, двоє відмовилися підписувати, ще двоє відмовилися підписувати, зазначивши, що у них на цей рахунок є окрема думка.

На уточнюючі запитання членів ЦВК глава окружкому розповів, що на окрузі був повторний підрахунок на восьми ділянках, а на 27-ти голосування визнали недійсним у зв'язку з рішенням суду в установленому законом порядку.

Голова ЦВК Володимир Шаповал поцікавився, за кого з кандидатів було віддано найбільше голосів на анульованих 27-ми ділянках. "У мене немає такої інформації. Але подивившись кілька таких ділянок, я бачив, що переможці були різні", – сказав глава ОВК.

Водночас заступник голови ЦВК Андрій Магера запитав у голови ОВК, скільки людей проголосувало на дільницях округу, де результати виборів були скасовані. Голова ОВК відповів, що не володіє точною цифрою, але це близько 15 тисяч.

"Ви вважаєте, що це нормально, що 15 тисяч виборців забирають право голосу", – запитав Магера.

"Я вважаю, що це питання до законодавства", – відповів голова ОВК.

Після цього слово взяла член ЦВК Жанна Усенко-Чорна. "У мене немає питань до голови комісії. У мене коротка репліка. Оголошені відомості жодним чином не відображають волевиявлення на цьому окрузі. Знаєте, якщо раніше голоси крали, то в цьому окрузі був просто розбій. І цей розбій був проведений на підставі судового рішення. А зараз цей розбій пропонується освятити Центральною виборчою комісією. ЦВК не повинна навіть торкатися до цього непотребу, який нам пропонується. Якщо держава Україна прийме ці протоколи, то можна вважати, що цієї держави не існує"¸ – сказала вона.

Магера заявив, що вважає цифри, вказані в протоколі, недостовірними і такими, що не відображають результати волевиявлення громадян. Однак ЦВК після півгодинного обговорення таки прийняв протокол.

Далі, за процедурою, Центрвиборчком перевіряє зазначені в ньому дані.

89