Як заявила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, постанова не передбачає скасування інституту зміни місця голосування.
«ЦВК лише встановлює більш жорсткі вимоги щодо мотивації та визнання обґрунтованими заяв виборців щодо зміни місця голосування», – пояснила заступник глави ЦВК.
Прийняття документа пов´язано з тим, що «мають місце ознаки маніпуляції даними інститутом».
«В межах Києва або інших територіальних виборчих одиниць без всякої на те потреби змінюється місце голосування виборця буквально з сусідніх вулиць – тільки з метою переміщення кількості виборців між виборчими округами», – пояснила заступник глави ЦВК.
За словами Усенко-Чорної, подібні випадки і їх наростаюча кількість змушують ЦВК «вжити адекватні заходи з метою недопущення викривлення майбутніх результатів виборів».
Згідно з постановою, виборець має надати документ або належним чином завірену копію, що підтверджує необхідність зміни місця голосування. Це може бути довідка з медичної установи, з місця роботи, а також документ, що підтверджує місце проживання виборця.
Нагадаємо, у виборчих округах Печерського, Солом'янського та Дарницького районів Києва, а також в Ірпені,зафіксована тенденція тимчасової зміни місця голосування виборців без зміни виборчої адреси.
Представник партії "Батьківщина" у Центральній виборчій комісії Руслан Князевич зазначив, що таку технологію переважно застосовують кандидати у депутати, які мають доступ до адміністративного ресурсу.
Об’єднана опозиція подала подання до Конституційного Суду з проханням визнати неконституційною можливість голосувати за кандидатів-мажоритарників в округах, на території яких вони не проживають.