ЦВК оголосила переможців у двох скандальних округах

11 Листопада 2012, 14:31

Переможцем у окрузі № 11 визнано Олександра Домбровського, а у № 14– Віктора Жеребнюка.

ЦВК пийняла рішення після перерви, оголошеної після прохання заступника голови комісії Жанни Усенко-Чорної, яка пропонувала виключити з порядку денного встановлення результатів виборів у трьох одномандатних округах.

Як повідомлялось, зокрема пропозиція стосувалася округів № 11 (Вінниця), № 14 (Жмеринка, Вінницька область) та № 184 (Нова Каховка, Херсонська область).

Ініціативу Усенко-Чорної підтримали 6 членів комісії, у тому числі голова ЦВК Володимр Шаповал, його заступник Андрій Магера та члени ЦВК Ігор Жиденко, Валерій Шелудько та Юлія Швець.

Інші члени ЦВК не підтримали цю пропозицію.  

Раніше опозиція заявила про фальсифікації в цих двох округах і наполягала на тому, об не встановлювати в них результати виборів.

Зокрема, в окрузі №11 були знищені частина бюлетенів на підтримку кандидата Наталії Солейко. Так само були знищені протоколи кандидата від Батьківщини в 14 окрузі.

Водночас представники Партії регіонів та комуністів в ЦВК не побачили підстав для того, щоб не встановлювати результати виборів у цих округах.

Нагадаємо, 10 листопада ЦВК на підставі опрацювання протоколів 225 окружних виборчкомів оголосила офіційні результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі, згідно з якими до Верховної Ради сьомого скликання проходить п'ять політичних партій – Партія регіонів, ВО "Батьківщина", партія "УДАР", Комуністична партія України та ВО "Свобода"..

П’ять членів ЦВК підписали протокол про результати виборів у багатомандатному окрузі з окремою думкою, яка свідчить про те, що вибори не можна вважати вільними і демократичними, а їх результат не відповідає справжньому волевиявленню виборців.

96