"Ми стурбовані поверненням до, здавалося б, печерної технології з реєстрації так званих "клонів". Тобто це люди з іменами, тотожними іменам і прізвищам відомих українських політиків, які реєструються в тих одномандатних округах", – сказав представник ЦВК.
Охендовський зазначив, що такі методи не прикрашають український політикум і не сприяють відкритості й прозорості виборчого процесу. Він також повідомив, що останнім часом хвиля подачі подібних заяв росте, і це стає тенденцією. Головною метою цього, на думку Охендовського, є не балотування в парламент, а введення в оману виборців.
Зі слів члену ЦВК, проблема в тому, що Центрвиборчком, відповідно до закону, зобов'язаний реєструвати цих кандидатів, оскільки їхні документи повністю відповідають необхідним нормам.
Разом з тим Охендовський закликав правоохоронні органи звернути увагу на подібні факти й адекватно відреагувати після ретельної перевірки кожного подібного випадку.
За словами представника ЦВК, "клонування" може відповідати статті 157 Кримінального кодексу (перешкода здійсненню громадянами свого права бути обраними депутатами Верховної Ради).
Нагадаємо, 30 липня стартувала виборча кампанія з чергових виборів до парламенту, які відбудуться 28 жовтня.
Вони будуть проходити за змішаною пропорційно-мажоритарною системі – 225 депутатів будуть обиратися за списками політичних партій (бар'єр для проходження партії в Раду – 5%), ще 225 – у мажоритарних округах.