ЦВК назвала проведення “референдуму” на Донбасі імітацією

12 Травня 2014, 13:28

Як зазначає ЦВК, однією з причин нелегітимності референдуму є неврегульованість Верховною Радою організації і порядку проведення подібного референдуму.

У Центрвиборчкомі пояснили, що сьогодні закон, який повинен визначати організацію і порядок проведення місцевого референдуму, відсутній, оскільки закон України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" пункт 4 розділу XIII "Прикінцеві положення" закону України "Про всеукраїнський референдум" втратив чинність.

"Тому підготовка проведення місцевих референдумів на території України можлива тільки після прийняття Верховною Радою України, яка відповідно до статті 75 Конституції України є єдиним органом законодавчої влади в Україні, відповідного закону, яким будуть врегульовані всі організаційно-правові механізми реалізації народного волевиявлення в такій формі, як місцевий референдум", – вказали в ЦВК.

До законодавчого врегулювання Верховною Радою проведення місцевих референдумів, заявили в ЦВК, будь-які спроби їх проведення є антиконституційними і незаконними, і не матимуть жодних правових наслідків.

Нагадаємо, в.о. президента Олександр Турчинов вважає "референдум" на Донбасі фарсом не буде мати жодних юридичних наслідків, окрім кримінальної відповідальності його організаторів. 

Тим часом у Кремлі заявили, що Росія має намір "з повагою" ставитися до результатів псевдореферендума проросійських терористів на Сході України.