ЦВК друкуватиме бюлетені тільки українською мовою

20 Серпня 2012, 17:31

"Жодних змін до закону "Про вибори народних депутатів України" станом на цей час немає. Бюлетені друкуються державною мовою", – сказав він.

Разом з цим Охендовський назвав несвоєчасними заяви і коментарі про можливий друк бюлетенів російською мовою в тих регіонах, у яких російській надано статус регіональної.

Нагадаємо, Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов вже ініціюють зміни до мовного закону, які стосуються мови бюлетенів на виборах. Зокрема, регіонали пропонують скасувати норму закону про друкування бюлетенів на регіональних мовах під час загальноукраїнських виборів.

Нагадаємо також, що статус регіональної російській мові вже надали Одеська, Донецька, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також – Одеська, Севастопольська, Харківська, Краснолуцька та Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська міськради.

Тим часом депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнатимовнийзакон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.