ЦВК достроково припинила повноваження Черкаської міської виборчої комісії

14 Жовтня 2015, 21:45

Центральна виборча комісія достроково припинила повноваження Черкаського міськвиборчкому. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ЦВК.

Повідомляється, що ЦВК зобов’язала міськвиборчком у строк до 13 жовтня 2015 року включно вирішити питання щодо реєстрації кандидатами у депутати Черкаської міської ради дванадцятьох осіб з Партії Вільних Демократів, з урахуванням виправлених помилок та неточностей в поданих документах. А також – внести зміни до тексту виборчого бюлетеня для голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів Черкаської міської ради в частині відповідних територіальних виборчих округів. Однак Черкаська міська виборча комісія цього не зробила.

«13 жовтня 2015 року вона розглянула постанову ЦВК від 12 жовтня 2015 року № 431 та встановила відсутність підстав для реєстрації вказаних тридцяти одного кандидата у депутати, включених до виборчого списку організації партії, у зв’язку з порушенням нею, на думку комісії, вимог закону під час подання документів для реєстрації кандидатів у депутати», – пояснили у прес-службі.

«У порядку здійснення контролю за дотриманням та однаковим застосуванням законів України, принципів виборчого процесу, недопущення порушення виборчих прав громадян Комісія, встановивши факт систематичного порушення Черкаською міською виборчою комісією вимог Конституції України та законів України, ЦВК достроково припинила повноваження всього її складу. Крім того, Комісія звернула увагу нового складу Черкаської міської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства та забезпечення реалізації виборчих прав суб’єктів виборчого процесу під час підготовки і проведення місцевих виборів», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Черкасах у ніч з 10 на 11 жовтня міська територіальна виборча комісія ухвалила рішення зняти з виборчих перегонів весь список Партії вільних демократів, яку очолює чинний міський голова Сергій Одарич.