Цушко і Могильов десятки разів робили те, за що судять Луценка

23 Червня 2011, 17:57

Депутат нагадав, що одним з пунктів обвинувачення екс-міністра став лист до Кабінету міністрів з проханням зарахувати водієві міністра Леоніду Приступлюку стажу на вільнонайманих роботах до міліцейського стажу. Як відомо, Кабмін дозволив це зробити, як виняток.

Гримчак наголосив, що подібні листи направлялись до Кабміну не тільки Юрієм Луценком, але й іншими керівниками МВС як до нього, так після нього, а в період перебування Луценка на посаді міністра МВС під час його відпустки чи відрядження такі листи направляли до Кабміну його заступники.

Депутат оприлюднив цілий перелік подібних звернень МВС до Кабміну період з 2005 по 2009 роки. Цей перелік надало МВС на запит Генпрокуратури і він міститься в матеріалах справи. Тобто, на думку депутата, в самій справі Луценка міститься доказ того, що такі ж дії вчиняли й інші керівники МВС, але до відповідальності притягується лише один екс-міністр.

Гримчак також пояснив, що близько 140 листів з цього переліку, які не стосувались Луценка, були Генеральною прокуратурою виокремлені.

«Цушко тільки за рік роботи на посаді міністра МВС направив до Кабміну більше таких же звернень, ніж Луценко — за 4 роки роботи. 40-42 таких же листа за час трохи більше року направив і Могильов. Ця практика зарахування стажу, за яку судять Луценка, досі не ліквідована», – заявив Гримчак.

Депутат нагадав, що Печерський районний суд Києва відмовив Юрію Луценку в клопотанні викликати в якості свідків колишніх міністрів МВС Василя Цушка, Юрія Смірнова і Анатолія Могильова, які підписували такі ж документи.

«Можливо, Могильов міг би пояснити, чому він продовжує це робити», – додав Гримчак.

Депутат також продемонстрував підписи нинішнього прем’єр-міністра Миколи Азарова під аналогічними листами, які направляли до Кабміну в жовтні-листопаді 2007 року заступник міністра МВС Михайло Корнієнко та міністр Василь Цушко.  

Нагадаємо, 20 червня Печерський суд Києва відхилив клопотання колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка про залучення до його справи народного депутата Геннадія Москаля як захисника. Суд аргументував своє рішення тим, що захисником не може бути особа, яку було допитано як свідка,

Як відомо, Генеральна прокуратура порушила справу проти екс-міністра Луценка у листопаді 2010 року.

Йому пред’явлено низку звинувачень. Зокрема, Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна». 

Позначки: