У грайливий та невимушений спосіб ця робота оспівує силу колективної співпраці та заохочує всіх глядачів долучитися до її створення, незалежно від віку, статі, культури або національності.
Україна – відомий у всьому світі лідер цукрової промисловості, гігант у сфері сільського господарства. Історично саме заможні цукрові магнати, як династія Терещенків, були найактивнішими меценатами, які подарували Україні безліч архітектурних пам’ятників, культурних та освітніх закладів, а також мистецькі колекції, що нині зберігаються у найкращих національних музеях. Проект Цукрова демократія відсилає до історії української архітек- тури: у центрі інсталяції знаходиться модель Будинку вчителя у Києві, виконана з кубиків цукру. У цій будівлі, збудованій 1912 року для Київського педагогічного музею, розміщувалася Центральна Рада УНР – перший український парламент – у 1917-1918 роках. Між 1943 та 1982 роками тут знаходився музей Леніна. Будинок учителя уособлює місце, де культура та освіта творять демократію. Нещодавно споруда опинилася у центрі будівельного скандалу, і незабаром у її дворі може з’явитися багатоповерхівка. Будинок учителя потребує нового імпульсу до відродження, так само як і Україна, і культура та демократичні цінності повинні бути невід’єм- ною умовою цього процесу. Довкола моделі Будинку учителя розташуються цукрові споруди, інспіровані супрематичними архітектонами Казимира Малевича. Утопічні модерністські хмарочоси українського митця символізу- ють потенціал креативного майбутнього, який ніколи не зникає. Відштовхуючись від цих емблематичних будівель, інсталяція переходитиме у сучасний мегаполіс, для створення якого Брендан Джеймісон та Марк Ревелз запрошують українських студентів-архі- текторів на тижневу резиденцію в Києві з 12 вересня. Починаючи з 22 вересня, інсталяцію буде відкрито для всіх відвідувачів, які зможуть збудувати власні конструкції або доповнити вже існуючі, створюючи таким чином гібридну архітектуру.
Брендан Джеймісон та Марк Ревелз працюють разом уже три роки. Їхні роботи виставлялися в усьому світі, від Центру Помпіду в Парижі та Тейт Модерн у Лондоні до Зони мистецтв 798 у Пекіні, арт-кварталу М50 у Шанхаї та багатьох міст США. У своїх скульптурних інсталяціях вони досліджують соціально-політичні теми за допомогою антропоморфної архітектури та мікроскопічних біологічних форм, часто створюючи масштабні проекти, які запрошують публіку долучатися до їх розширення власною творчістю. Цукор – демократичний матеріал, який дозволяє кожному долучитися до будівництва. Він також надає мультисенсорний досвід: учасники зможуть не лише доторкнутися до кубиків, але й уявити, як кристали- ки цукру тануть на язику. Водночас, форма та структура білого куба часто вважається ідеальним простором для демонстрації мистецтва, і багато музеїв та галерей світу обирають цю модель. Цукрова демократія в ігровій формі об'єднує сфери мистецтва, архітектури, сільськогосподарської інженерії, промислового виробни- цтва, залучення громад та соціальної взаємодії. Проект зосереджуєть- ся на майбутньому як позитивному просторі уяви та неймовірних можливостей. Відсилаючи до історичного минулого України, він заохочує кожного творити завтрашній день власними руками
Митці: Брендан Джеймісон, Марк Ревелз Відкриття: 22 вересня 2016, 19:00 – 21:00. Адреса: Вулиця Набережно-Лугова 8, другий поверх. Розклад роботи: 22 вересня – 30 жовтня 2016, 12:00 – 20:00, без вихідних.
Про фонд: ІЗОЛЯЦІЯ — фонд, що був заснований у Донецьку в 2010 році і переїхав до Києва у червні 2014 року після військового захоплення його території. За час свого існування ІЗОЛЯЦІЯ реалізувала понад сорок міжнародних проектів, серед яких ЗМІНА, серія освітніх та творчих ініціатив у Східній Україні, програма міжнародних резиденцій Architecture Ukraine, виставка Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні в Palais de Tokyo (Париж), DOX (Прага) та у фонді імені Гайнріха Бьолля (Берлін), а також акція #onvacation на 56-й Венеційській бієнале та Листи до мера (у партнерстві зі Storefront for Art and Architecture, Нью-Йорк). У 2016 році ІЗОЛЯЦІЯ відкрила у Villa Arson (Ніцца) виставку Blue Sky Catastrophe та представила на 15-ій Міжнародній Архітектурній Виставці La Biennale di Venezia свій проект Architecture Ukraine — Beyond the Front. ІЗОЛЯЦІЯ у соціальних мережах: facebook.com/izolyatsia twitter.com/izolyatsia vimeo.com/izolyatsia instagram.com/izolyatsia vk.com/izolyatsia
КООРДИНАТОРКА ВИСТАВКИ: ТЕТЯНА ФІЛЕВСЬКА
tetyana.[email protected]
КОНТАКТИ ДЛЯ МЕДІА: ОЛЕКСАНДР ВИНОГРАДОВ менеджер зі зв’язків із громадськістю + 38 096 296 33 21 + 38 050 477 26 20