Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США зняло гриф секретності і виклало у відкритий доступ свій архів із близько 13 млн сторінок документів, повідомляє телеканал CNN. Файли доступні на сайті відомства.
Документи стосуються діяльності відомства, починаючи з моменту його створення у 1947 році аж до 1990-х років. Вони в тому числі проливають світло на аспекти роботи ЦРУ за часів холодної війни, а також в'єтнамського і корейського військових конфліктів, повідомляє телеканал. Розсекречені документи, зокрема, включають доповіді з питань політики і розвідувальних операцій.
За словами представника ЦРУ Фрітца Хорняка, викладений дійсно весь архів. Він зазначив, що «не було вибіркового підходу» щодо того, що публікувати, а що – ні. «Це повна історія, вона містить як хороше, так і погане», – сказав він.
Більшість з них все ж підредагувались. За словами Хорняка, це було зроблено з метою захисту джерел інформації, представленої в зазначених документах, а також методів її збору, розкриття яких може зашкодити національній безпеці США.
Раніше доступ до цих документів був можливий тільки через чотири термінали, встановлених у Національних архівах в американському штаті Меріленд. Як зазначає CNN, ЦРУ мало намір викласти архів у вільний доступ до кінця 2017 року, проте завершило роботи з підготовки документів до публікації набагато раніше.
Нагадаємо, національне управління архівів та документації США розсекретило список цілей для ядерних ударів по території Радянського Союзу та Східної Європи.