Цього тижня ЄС не погодить механізму призупинення “безвізу” – журналіст

7 Листопада 2016, 11:44

Цього тижня не очікується рішення щодо механізму призупинення, прийняття якого необхідне для розблокування прогресу щодо безвізового режиму між Україною і ЄС. Про це й своєму Twitter написав брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

"Наразі видається, що цього тижня будуть лише технічні переговори між Радою ЄС і Європарламентом щодо механізму призупинення, рішення прийняте не буде" – написав він.

Йдеться про так званий процес "тріалогу", на якому інституції Євросоюзу мають ухвалити спільне бачення нового механізму. Лише після того пропозиція буде передана на схвалення Європарламентом та Радою ЄС.

Як повідомлялося, подальшого прогресу щодо безвізового режиму для України не очікується, доки не буде схвалений новий механізм призупинення безвізових режимів.

Європарламент мав розглянути питання про безвізовий режим для України у листопаді, проте не вніс його до порядку денного. В Адміністрації президента України запевнили, що питання про введення безвізового режиму між Україною та ЄС можуть внести до порядку денного Європарламенту за кілька днів до пленарної сесії.