Цього року “хрущовки” зносити не будуть

25 Січня 2012, 11:03

«Хоч би як нам хотілося, 2012 року цього ще не буде – все упирається в законодавчу базу й небажання окремих мешканців узагалі брати участь у цьому процесі», – заявив міністр.

Близнюк скаржиться, що «в країні немає жодного прикладу, коли б усі сто відсотків цих людей, причому не в мікрорайоні, а всього лише в одному будинку, погодилися на переселення або, наприклад, добудову додаткових поверхів».

«Ми ініціюватимемо, я б сказав, демократичний принцип: якщо 80% будуть згодні на переселення або зміну конструкції будинку, то решта 20% будуть зобов’язані до них приєднатися. Такий варіант ми пропонуватимемо для обговорення», – зазначив Близнюк.

Крім того, як розповідає міністр, при виселенні людей зі старого будинку «в усіх квартирах, навіть однокімнатних, на 19 квадратних метрах з’являється 148 зареєстрованих «родичів».

«Необхідно запровадити правило, що квартиру при відселенні отримують лише власники житла. Якщо це, припустімо, три людини, то вони можуть розраховувати на 20 квадратних метрів плюс 30%. А є, скажімо, 60 квадратів, то їм дадуть 80. Це теж необхідно законодавчо вирішити», – вважає Близнюк.

«Коли ми вибудуємо такі підходи й громада прийме цю ідеологію -з’явиться закон», – заявив міністр.

За його словами, будівництвом нових будинків може займатися або інвестор, який за свої кошти зведе житло для переселенців, а те, що залишилося, продаватиме чи здаватиме в оренду, або це буде зроблено на основі державно-приватного партнерства.

Нагадаємо, Міністерство регіонального будівництва та розвитку розраховувало почати програму зі знесення хрущовок (будинків періоду масової забудови 1960-70 років) і будівництва на їх місці нового житла в Києві в 2011 році. Головний архітектор Києва навіть називав райони столиці, де в першу чергу мали зносити «хрущовки».