Рада, зокрема, внесла відповідні доповнення до закону "Про державну підтримку сільського господарства в Україні". Крім того, парламент визначив, що підприємства оптової та роздрібної торгівлі, переробні підприємства, заготівельні організації та фізичні особи-підприємці, які здійснюють заготівлю молочних продуктів, будуть зобов'язані проводити розрахунки з постачальниками продуктів держрегулювання протягом не більш ніж 7 банківських днів від дня одержання продукції, а не від дня одержання виторгу від реалізації, як це було до прийняття нового закону.
Рада заборонила підприємствам оптової та роздрібної торгівлі, переробним і заготівельним підприємствам (у тому числі й фізичним особам-підприємцям) закуповувати молоко та молочну продукцію в постачальників без укладення в письмовій формі договору купівлі-продажу. За порушення законодавець передбачив адміністративну відповідальність.
Рада доручила Кабінету Міністрів розробити типовий договір купівлі-продажу молока та молочної продукції. Закон набуває чинності через 90 днів після опублікування.
Нагадаємо, 22 травня Рада прийняла цей законопроект у першому читанні 273 голосами. При цьому спочатку пропонували внести до переліку об'єктів цінового держрегулювання тільки молоко. Не було також норми про обов'язкове укладення договорів купівлі-продажу.
Наприкінці минулого року Держспоживінспекція провела дослідження, відповідно до результатів якого третина м’ясо-молочної продукції в Україні не відповідає втановленим нормам.
На початку цього року між Україною і Росією розгорілася "сирна війна" – українських молочників не пускали на ринок РФ. Пізніше подібна "війна" розгорілася між Україною і Білоруссю. Перевірки українських підприємств відомствами РФ тривають до цього часу.