Ціну на газ для України в другому кварталі можуть знизити до $80 – Новак

21 Березня 2015, 16:01

Ціна на газ для України у другому кварталі може бути нижчою за ціну на газ в першому кварталі на 50- 80 доларів за тисячу кубометрів через низькі ціни на нафту. Про це повідомив в інтерв'ю російському телеканалу глава Міненерго РФ Олександр Новак.

Він зазначив, що формула ціни на газ враховує ціни на нафту та нафтопродукти з часовим лагом близько 9 місяців. Ціни на нафту почали падати ще з середини минулого року. Це призвело до того, що вже в першому кварталі вартість газу зменшилася порівняно з рівнем минулого року.

"У другому кварталі ціна буде ще нижчою доларів на 50-80", – сказав міністр.

Він також зазначив, що якщо Росія, Україна та Євросоюз дотримуватимуться домовленостей, досягнутих 20 березня в Брюсселі, ризик відбору Україною російського газу, що йде через її територію транзитом до Європи, буде мінімальним.

"Якщо домовленостей буде дотримано, я вважаю, що ризик відбору транзитного газу мінімальний", – сказав Новак.

Новак зазначив, що основним питанням даних переговорів були зобов'язання України щодо закачування газу в підземні сховища газу.

"Ми обговорювали потреби обсягів газу для закачування в ПСГ, ми обговорювали, що Україна бере на себе ці зобов'язання. Це потрібно, щоб пройти зиму, щоб була необхідна кількість фінансових ресурсів для цього", – сказав міністр.

"Російська сторона готова всі необхідні обсяги поставити, але російська сторона вважає, що потрібно працювати і жити за контрактом, потрібно отримувати оплату за поставлений газ, а не постачати, як торік, коли українська сторона фактично протягом декількох місяців отримувала газ і не платила за нього, через те, що оскаржувала ціну", – додав міністр.

Єврокомісія, зі свого боку, взяла зобов'язання докласти максимум зусиль і сприяти Україні у пошуку фінансових коштів для оплати газу.

"Зимовий пакет показав, що в цілому сторони виконують свої зобов'язання, а ризики можуть з'явитися, якщо не буде до жовтня закачано достатню кількість газу в ПСГ", – підкреслив Новак.

Як повідомлялося, за результатами тристоронніх газових переговорів вдалося погодити "літній газовий пакет", а також продовжити знижку для України.

Як зазначалося, Україна у ІІ кварталі розраховує на ціну за російський газ у 250 доларів за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, газові переговори між Україною, РФ і ЄС відбулися в Брюсселі 20 березня.