Під час цієї передачі був присутній міністр культури України Євген Нищук. Активісти передали на зберігання ікони, картини, монети та інші предмети мистецтва, знайдені в особняку в селі Гореничі Київської області.
"Після того, як ми перестали охороняти будинок Пшонки, цю функцію ніхто на себе не взяв, з'явилися мародери, які розграбували майно. Ми знайшли цих людей і передаємо дані предмети в руки міністра", – розповів керівник інформаційного відділу «Правого сектору» Борислав Береза.
Нищук зазначив, що деякі цінності у будинку Пшонки раніше зберігалися в українських музеях, і ще потрібно розібратися, яким чином вони потрапили в особняк колишнього глави ГПУ.
Серед іншого в Національний художній музей передали такі книги як "Триодь цветная" (видата в 1604 році в Москві), "Творения Иоанна Златоуста" (18-те століття), Напрестольне Євангеліє (видане в 1862 році в Москве), "Административная юстиция в России" (видата у 1910 році в Санкт-Петербурзі).
Заступник генерального директора музею Марина Скирда повідомила, що передане майно разом з сотнями цінностей, знайдених в "Межигір'ї", виставлять у вигляді експозиції.
У Національному художньому музеї, за її словами, ці цінності будуть зберігатися тимчасово. Скирда зазначила, що це установа здатна забезпечити необхідні умови зберігання та безпеку цих предметів.
Як відомо, наприкінці лютого активисти зайняли особняк Віктора Пшонки, виявивши там велику кількість ювелірних виробів, стародавніх ікон, Євангелій, мощей Святих, дорогих творів мистецтва та інших цінностей.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Віктор Пшонка збудував хлів для худоби за $57 тис., облаштував озеро за 5 млн, а стіни в будинку розмалював золотом по $516 за орнамент, а на будівництво самого будинку витратив $9,5 млн.
Згодом стало відомо, що маєток Пшонки пограбували, а майно – понівечили.