Станом на 7:40 за Києвом ф’ючерси на Brent подешевшали на $0,51 до $81,16 за барель, а ф'ючерси на WTI – на $0,50 до $77,44 за барель. Про це повідомили кореспонденти.
Ціни знижуються, незважаючи на падіння видобутку в Лівії.
Велике нафтове родовище Ель-Шарара в Лівії не працює після його захоплення одним із угруповань, і експорт із порту Харига в обсязі 120 тис.барелів на добу зупинено через вимоги підвищення зарплати.
Напередодні наради ОПЕК 27 листопада серед представників країн картелю ходять розмови про можливе зниження квоти на видобуток на 500 тис. барелів на добу з нинішніх 30 млн, однак аналітики сумніваються, що таке рішення буде прийнято.
"Загальна думка така, що ОПЕК не вчинить ніяких дій, а якщо й учинить, то недостатньо серйозні, щоб вплинути на ціни", – заявив старший аналітик CMC Markets у Сіднеї Рік Спунер.
Запаси нафти в США зросли на 800 тис. барелів за тиждень, припускають аналітики напередодні опублікування щотижневих звітів про запаси, які вийдуть на день пізніше звичайного, адже вівторок був у США святковим днем.
Нагадаємо, бюджет РФ на 2015 рік планували затвердити з урахуванням ціни нафти марки Urals на рівні $96 за барель.
Як відомо, ціни на "чорне золото" впали нижче прогнозованого показника.
Також повідомлялося, якщо ціна на російську нафту опуститься до $90 за барель на кілька місяців, це буде ударом для бюджету РФ, а ціна у $80 за барель стане відчутною вже за кілька тижнів. Крім того, різке падіння ціни завжди провокує відтік капіталу.
Експерти зазначають, що обвал ціни на нафту призведе до краху економіку Росії.