Станом на 7:50 за Києвом ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на $0,39 до $69,25 за барель, а ф'ючерси на WTI – на $0,30 до $66,51. Про це повідомили міжнародні видання.
«Ціна Brent прагне до $60, і ніщо не може її зупинити», – сказав керуючий ризиками Mitsubishi Corp в Токіо Тоні Нунан.
Через тиждень після того, як ОПЕК вирішила не знижувати виробництво нафти, найбільший експортер організації – Саудівська Аравія – знизила ціни для клієнтів в Азії і США. Боротьба за частку ринку загостриться в майбутньому році, коли Ірак має намір підвищити експорт.
«Якщо зима буде холоднішою за прогнози, це може підтримати ціни, але вони все одно знизяться по закінченні піку споживання в першому кварталі майбутнього року», – зазначив Нунан.
Крім того, аналітики різко знизили прогнози цін на нафту після рішення ОПЕК не скорочувати видобуток.
«Дешева нафта може допомогти зростанню світової економіки, підвищивши купівельну спроможність населення США», – вважає керуючий інвестиціями Heartwood Investment Management у Лондоні Джейд Фу.
"Ми вважаємо, що очікувані вигоди від низьких цін на нафту для американських споживачів перекриють ризики для нафтової галузі. Це гарна новина для світової економіки", – наголосив Фу.
Нагадаємо, раніше Саудівська Аравія заявляла, що не проти знизити ціну нафти до $60 за барель.
Нагадаємо, бюджет РФ на 2015 рік планували затвердити з урахуванням ціни нафти марки Urals на рівні $96 за барель.
Як відомо, ціни на "чорне золото" впали нижче прогнозованого показника.
Також повідомлялося, якщо ціна на російську нафту опуститься до $90 за барель на кілька місяців, це буде ударом для бюджету РФ, а ціна у $80 за барель стане відчутною вже за кілька тижнів. Крім того, різке падіння ціни завжди провокує відтік капіталу.
Експерти зазначають, що обвал ціни на нафту призведе до краху економіку Росії.