Ціни на нафту знижуються, і аналітики не очікують відновлення зростання, враховуючи високий обсяг видобутку та скорочення операційних витрат виробниками. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.
Вранці 30 січня березневі ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали до $48,90 за барель, а ф'ючерси на WTI до $44,48.
Підтримку ринку надали нові вимоги до комерційних запасів нафти в Китаї, які повинні стимулювати імпорт в найближчому майбутньому. Влада Китаю зажадала від нафтопереробників тримати 15-денні запаси нафти. Хоча ці нормативи набуватимуть чинності поступово протягом одного-трьох років, трейдери переконані, що багато НПЗ скористаються низькими цінами для створення запасів.
Аналітики прогнозують, що попит на нафту залишиться слабким, в той час як виробники намагаються пристосуватися до низьких цін..
"Добровільне зниження поставок на ринки сировини здається все менш імовірним. Падіння валютних курсів та собівартості енергоносіїв дозволить багатьом виробникам енергоносіїв та іншої сировини пережити спад споживання", – йдеться у звіті компанії ANZ.
З початку року коливання цін на Brent стали менш вираженими: індекс волатильності для контрактів з поставкою у наступному місяці знизився до мінімальної з 2009 року позначки трохи вище 53 пунктів з 65 пунктів на початку року.
баррель. Тим часом, ціни на "чорне золото" впали нижче прогнозованого показника.
Експерти зазначають, що обвал ціни на нафту призведе до краху економіку Росії.