Станом на ранок 27 листопада ціна нафти марки Brent знизилися до $76,46 за барель, оновивши чотирирічний мінімум. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.
Зокрема, ф'ючерси на Brent подешевшали на $1,29 до $76,46 за барель, а ф'ючерси на WTI – на $0,98 до $72,71.
Представники кількох країн ОПЕК – Саудівської Аравії, ОАЕ, Кувейту і Катару напередодні наради, запланованої на 27 листопада, заявили, що не будуть пропонувати зниження видобутку.
На думку деяких аналітиків, якщо країни ОПЕК не домовляться про значне скорочення видобутку, ціна нафти може впасти до $60 за барель.
"Мрії про зростання цін на нафту були розбиті заявами ОПЕК напередодні наради. Потрібно готуватися до низьких цін", – сказав аналітик Phillip Capital в Сінгапурі Деніел Енг.
Запаси нафти в США зросли на 1,95 мільйона барелів минулого тижня, за даними Управління енергетичної інформації (EIA), за прогнозу підвищення на 500.000 барелів. Уряд Китаю, користуючись низькими цінами, збільшив стратегічний запас нафти до 30-денного обсягу імпорту, що вдвічі вище обсягу, зазначеного в офіційному графіку поставок.
Як відомо, 27 листопада відбудеться зустріч міністрів країн-експортерів нафти (ОПЕК), на якому мають домовитися про заходи щодо запобігання подальшому зниженню ціни на нафту, яка вже впала на 27% в 2014 році через появу нових центрів видобутку.
Багато аналітиків підозрюють Саудівську Аравію у навмисній політиці зниження цін на нафту з метою зупинити розвиток проектів з видобутку в США. Інша теорія, навпаки, передбачає спільні дії США і Саудівської Аравії з метою завдати шкоди інтересам Росії та Ірану.