17 листопада на світових торгах ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на $0,51 – до $78,90 за барель, а ф'ючерси на WTI – на $0,38 до $75,44 за барель. Про це повідомили міжнародні видання.
Згідно з повідомленням , ціни на нафту знижуються на тлі рецесії в Японії та прогнозу Міжнародного енергетичного агентства. Зокрема, ВВП Японії несподівано скоротився на 1,6% у третьому кварталі через слабкі споживання та експорт.
«Це черговий удар по ціні нафти, черговий негативний фактор. Тенденція до зниження збережеться, поки не станеться щось, що змінить її. Такою подією може стати нарада ОПЕК», – вважає керуючий ризиками на нафтовому ринку Mitsubishi Corp в Токіо Тоні Нунан.
Як відомо, країни ОПЕК обговорять рівень видобутку на нараді наступного тижня, 27 листопада.
16 листопада міністр нафтової промисловості Ірану заявив, що деякі учасники картелю шукають виправдання своєму небажанню знизити видобуток для стабілізації ринку.
Міжнародне енергетичне агентство (IEA) в щомісячній доповіді повідомило, що не очікує високих цін на нафту в найближчі роки, враховуючи уповільнення економічного розвитку Китаю і зростання видобутку сланцевої нафти в США.
Нагадаємо, бюджет РФ на 2015 рік планували затвердити з урахуванням ціни нафти марки Urals на рівні $96 за барель.
Як відомо, ціни на "чорне золото" впали нижче прогнозованого показника.
Також повідомлялося, якщо ціна на російську нафту опуститься до $90 за барель на кілька місяців, це буде ударом для бюджету РФ, а ціна у $80 за барель стане відчутною вже за кілька тижнів. Крім того, різке падіння ціни завжди провокує відтік капіталу.
Експерти зазначають, що обвал ціни на нафту призведе до краху економіку Росії.