Лідерка білоруської опозиції Святлана Ціханоуска обговорила політичну кризу в Білорусі з першим заступником держсекретаря США Стівеном Біганом. Про це 25 серпня повідомили у Telegram-каналі спільного штабу білоруських опозиціонерів "Пул Первой".
"Вибори 9 серпня не були ні вільними, ні справедливими. Лукашенко не користується підтримкою білоруського народу або міжнародного співтовариства. Кожен день він відмовляється прийняти волю свого народу, лише продовжуючи кризу і посилюючи її", – сказала Ціханоуска.
Вона наголосила на тому, що готова вирішувати кризу шляхом діалогу.
Нагадаємо, згідно з результатами білоруської ЦВК, на виборах президента Білорусі Аляксандр Лукашенка набрав 80,1% голосів, Ціханоуска – 10,1%. Одразу після оголошення результатів Ціханоуска заявила про створення Координаційної ради для мирної передачі влади. Також опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.
У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.
Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. До лікарень потрапили не менше 250 людей.
Водночас Лукашенка заявив, що влада "ще м’яко" зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.
11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.