У лютому, під час найсильніших морозів, теплопостачання припинялося у Краматорську (Донецька область) та Одесі.
Без води через прорив водопроводів у лютому залишалися і Львів, Дрогобич, Стебник, Трускавець, Мостиська (Львівська область), Дніпрорудне (Запорізька область), Луганськ, Чоп, Ужгород (Закарпатська область), Кременчук.
При цьому ціле місто Хмельницький залишалося без води протягом доби. А аварія у Криму залишила без води понад 100 тисяч жителів Євпаторії.
Крім того, водночас без тепла і води залишалися мешканці Києва та Лубен.
Січень відзначився великою аварією на єдиній очисній станції Києва. Так, провалилася частина колектора діаметром 30 м. Київська влада обіцяла ліквідувати наслідки аварії до квітня. Для цього виділили 16,95 млн гривень.
Крім того, 26 січня через аварію без тепла і гарячої води опинилися мешканці майже 40 столичних будинків.
У грудні без водопостачання кілька днів через аварію на каналізаційному колекторі залишалися майже 10 тисяч луганчан. Також аварія на водогоні сталася у Києві, залишивши без води понад 30 будинків.
Крім того, 20 грудня в місті Енергодар через порив залізних циркуляційних водоводів діаметром 1800 мм було зупинено роботу блоків № 2 і № 4 на Запорізькій ТЕС. Аварію пообіцяли ліквідувати протягом місяця.
Окрім прорирів трубопроводів, цієї зими в Україні сталося кілька часткових обвалень будинків та нещасних випадків у котельних.
12 лютого у Феодосії в одній з котелень міста стався вибух газового котла. Це призвело до обрушення 5 плит перекриття та пошкодження крівлі на площі близько 100 кв. м.Попередня причина вибуху – несправність обладнання. Відновлення теплопостачання тривало кілька днів.
А 5 лютого стався нещасний випадок у котельні Маріуполя. Там внаслідок раптового відключення електропостачання сталася зупинка димовсмоктувача котельної, та доменний газ потрапив до котельної. Внаслідок події загинули 3 людини та 8 постраждало.
Разом з тим на початку лютого сталося часткове руйнування житлового будинку у Макіївці. Стіна будівлі зруйнована зі сторони 3 квартир з першого по третій поверхи. У зруйнованих квартирах приживають 9 осіб, з яких 2 дітей. Будинок був збудований у 1958 році.
Також обрушення фрагменту верхньої частини фасадної стіни житлової двоповерхової будівлі на 12 квартир сталося в Одесі. Будинок знаходився в аварійному стані та був частково відселений, мешканці проживали лише у 8 квартирах.
Зазначимо, що обрушення стін нежитлових будинків сталося також у Києві та Івано-Франківську.
Зауважимо, що внаслідок поганих погодних умов траплялися відключення населених пунктів від електропостачання. Однак, бували випадки, коли причиною зникнення світла у людей були не лише погода, а і несправність обладнання, що спричиняло короткі замикання і пожежі.
Нагадаємо, сильні морози із сильними заметілями в Україні тривали із кінця січня до 20-х чисел лютого цього року.
Читайте також: Відрізані від центру – українці масово переходять на автономне опалення