Хризостом сказав, що церковне майно буде служити потребам кіпрської економіки. "Ми можемо закласти все майно церкви, а гроші віддати на придбання облігацій. Власність Церкви, як ви добре знаєте, величезна", – сказав предстоятель впливовою в суспільстві церкви.
Він назвав "важким" рішення кіпрського парламенту, і в той же час привітав депутатів з тим, що "вони послали чіткий сигнал Європі, що треба нарешті навчитися поважати і малі країни".
Як повідомлялося, 19 березня парламент Кіпру відмовився вводити одноразовий податок на депозити.
Запропонований законопроект передбачав списання 6,75% за депозитами, на яких лежить 20-100 тисяч євро, і 9,9% з більших вкладів. Попереднє рішення про списання було прийнято урядом за наполяганням кредиторів ЄС, проте викликало паніку серед вкладників.
За допомогою цих заходів Кіпр повинен був залучити до бюджету додаткові 5 мільярдів 800 мільйонів євро. За таких умов ЄС і МВФ погоджувалися надати країні 10 млрд євро позики.
Сьогодні глава Мінфіну Кіпру Міхаель Сарріс прибув до Росії, де буде просити додаткової фінансової допомоги.
Як відомо, парламент Кіпру у вівторок відхилив законопроект про введення примусового списання частини депозитів у вигляді "податку". У запропонованому законопроекті пропонували списати 6,75% депозитів сумою в 20-100 тисяч євро, і 9,9% з більш великих вкладів.
Попереднє рішення про списання було прийнято урядом за наполяганням кредиторів ЄС, проте викликало паніку серед вкладників і поставило під загрозу існування фінансової системи Кіпру.
Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс повідомив Єврокомісії, що кіпрський парламент не підтримає законопроект про одноразовий податок на депозити.
Як повідомлялось, експерти оцінюють обсяг українських фінансів на Кіпрі від 12 до 25 млрд доларів.