Церебролізин при нейродегенеративних процесах

22 Листопада 2021, 13:20

Апоптоз (клітинна загибель) відіграє певну роль у розвитку різних патологічних процесів у нервовій системі, наприклад, ішемічного інсульту, епілепсії, нейродегенеративних захворювань, шизофренії та ін. Апоптозні процеси можуть бути запущені факторами, зумовленими ішемією, токсичною дією або пошкодженням клітини.

Апоптоз супроводжується біохімічними процесами, що проявляються експресією специфічних генів та трансляцією специфічних білків клітин. До таких належать не лише класичні медіатори, а й нейрональні ростові фактори та нейротрофічні фактори (NGF). Останні є фізіологічно активними поліпептидами, що регулюють зростання нейронів та стабільність їхнього функціонування. У людей похилого віку NGF захищають клітини мозку від гіпоксії, ішемії, токсичних, травматичних та інших видів ушкоджень. У кількох незалежних дослідженнях фахівці встановили, що застосування NGF допомагає викликати регрес вікової атрофії холінергічних нейронів мозку.

Після виявлення у деяких нейропептидів нейротрофічних ефектів вчені серйозно зацікавилися їхнім впливом на патогенез дегенеративних ушкоджень головного мозку та почали розробляти відповідні медикаменти.

До групи таких нейропептидів належать ліки Церебролізин. Цей ноотропний препарат є комбінацією кількох нейропротекторних та нейротрофічних факторів природного походження (отриманих із мозку свині).

Основні властивості Церебролізину

Лікарський засіб характеризується мультифакторною дією:

  • поліпшує біосинтез білка, катаболізм головного мозку, транспортування глюкози через гематоенцефалічний бар’єр;
  • запобігає загибелі нейронів в умовах гіпоксії та ішемії;
  • знижує дію вільних радикалів;
  • захищає клітини мозку від руйнівної дії глутамату та лактатацидозу;
  • поліпшує когнітивні функції.

Завдяки цим властивостям Церебролізин ефективний при деменції будь-якого генезу, хворобі Альцгеймера, ішемічному інсульті, хронічній цереброваскулярній недостатності.

Препарат використовують пацієнти, які зазнали травм головного або спинного мозку.

У складі комплексної терапії депресії ліки призначають людям, яким не допомагають антидепресанти.

Курси лікування препаратом рекомендують дітям із затримкою розумового розвитку та розладами, що супроводжуються дефіцитом уваги.

Безпечність та ефективність Церебролізину підтверджено кількома зарубіжними клінічними дослідженнями. Вже понад 50 років його успішно застосовують у клінічній практиці захворювань нервової системи.

Де придбати препарат?

Вигідні ціни на всі медикаменти пропонує apteka911.ua — інноваційна онлайн-платформа для бронювання та організації доставки товарів для здоров’я і краси. Пацієнти обирають цю мережу за її численні переваги:

  • моментальне online-бронювання медикаментів;
  • швидку доставку до зручної філії мережі або відділення транспортної компанії;
  • послугу розшифрування рецептів;
  • наявність накопичувальної бонусної програми.

Аптека 911 співпрацює із кваліфікованими фахівцями, тому в будь-який час ви можете безкоштовно проконсультуватися з лікарем. Сайт працює цілодобово.