Цензура в РФ. У Москві на кінофестивалі зняли з показу фільм про Джемілєва

12 Грудня 2017, 13:35

У Москві (РФ) на фестивалі документального кіно "Артдокфест" зняли з показу фільм "Мустафа" про лідера кримських татар Мустафу Джемілєва. Про це повідомляє "Крим SOS".

Фільм кримськотатарського режисера Ахмед-Ернес Сарихаліла мали показати у кінотеатрі "Жовтень" ("Октябрь" – ред.) на Новому Арбаті.

За словами президента кінофестивалю Віталія Манського, фільм зняли з показу без будь-яких документів і пояснень. Пізніше, Центр "Е" (Центр з протидії екстремізму) затребував віддати фільм на перевірку.

Громадська організація "Крим SOS" заявляє про цей факт, як про цензуру з боку влади Російської Федерації.

Продюсер фільму, координатор "Крим SOS" Таміла Ташева і режисер картини Ернес Сарихалілов вирішили опублікувати фільм у відкритому доступі, щоб показати усім, хто його не бачив.

"Ми подалися на фестиваль "Артдокфест", вже розуміючи, що можуть виникнути труднощі з його показом, тому що тематика – кримські татари, дисиденти – не дуже зручна в Росії. Фільм "Мустафа" було відібрано, було призначено конкретну дату показу. 7 грудня за дві години до його ротації фільм було знято з показу за дзвінком "зверху". Ми дякуємо організаторам фестивалю за їхню позицію. Ситуація з забороною показу фільму «Мустафа» на фестивалі «Артдокфест» дала знати, що фільм повинні побачити не тільки фестивальні глядачі, але і ті, хто за його межами. Сьогодні ми відкриваємо загальний доступ до перегляду в мережі, люди дізнаються, що ж забороненого в собі містить фільм", – зазначив режисер.

Нагадаємо, раніше у Москві невідомі прихильники проросійських сепаратистів на фестивалі «Артдокфест» намагалася зірвати показ фільму «Політ кулі» режисера Беати Бубенець.