У липні проведені дослідження показали, що в Китаї в результаті жорсткого контролю влади за інтернетом за один рік закрилися більше мільйона вебсайтів. Однин з китайських державних інститутів підрахував, що до кінця 2010 року в Китаї налічувалося на 40% менше сайтів у порівнянні з 2009 роком.
За інформацією дослідників, посилення контролю з боку уряду більшою мірою відноситься до порнографічних сайтів, однак через жорстку інтернет-цензуру в Китаї недоступні такі сайти, як Facebook, Youtube і Twitter.
У червні на офіційному сайті корпорації Google з’явилася інформація про те, що Китай заблокував пошукову систему Google для усіх китайських користувачів.
Також у липні, Іран ввів цензуру на веб-сайти The Guardian, BBC і CNN та забанив окремі слова, які в основному стосуються сексуального життя. При цьому зазначається, що доступ до New York Times залишається відкритим.
Щодо пошукової системи Google, то із пошуковика видалили такі слова на мові фарсі як «секс», «презерватив», «лесбіянка» та інші слова, оскільки вони протирічать цінностям та традиціям Ісламу.Загалом, в Ірані «фільтрується» понад 5 млн сайтів.
У Білорусі в липні були заблоковані соціальні мережі «Вконтакте» та Vk.com. Блокування мереж відбулося за кілька годин до початку чергової опозиційної акції «Революція через соціальні мережі». У соцмережах активісти опозиції розміщували повідомлення про місце та час проведення званих «мовчазних» протестів». Як відомо, за участь в акціях протесту «Революція через соціальні мережі», що відбулися в Мінську та кількох інших містах республіки в середу, 6 липня, були засуджені майже 200 осіб. Під час однієї з акцій був затриманий українець, який просто проходив повз.
У вересні, генпрокурори СНД на спільній прес-конференції за підсумками засідання Координаційної ради генеральних прокурорів СНД, заявили про необхідність упорядкування користування Інтернетом.
Генпрокурор Росії Юрій Чайка нагадав про заворушення у Лондоні, які були викликані і певними закликами у соцмережах. “Тому контроль має бути. Однак це має робитися в рамках розумного, з дотриманням інтересів і свобод громадян” – сказав Чайка.
У свою чергу, білоруський прокурор Григорій Василевич заявив, що в Інтернеті нерідко публікуються наклепи і різні тексти, які підбурюють до незаконних дій. На його думку, документ, який би упорядкував користування Інтернетом, має бути виданий на рівні ООН. Керівники делегацій прокуратур Казахстану, Киргизії також висловилися на підтримку цієї ініціативи.
Так, на початку грудня в Росії з'явиться офіційна цензура: Роскомнагляд починає цілодобовий моніторинг мережевих ЗМІ за допомогою спеціального програмно-апаратного комплексу (ПАК). На відповідність російським законам будуть перевірятися не тільки тексти, але також фото, аудіо та відео – як редакційне, так і викладене користувачами.
З конкурсної документації на розробку програмного забезпечення зрозуміло, що ПАК буде моніторити весь контент (статті, коментарі, мультимедіа) сайтів, зареєстрованих як ЗМІ, на предмет наявності слів, висловів та інших позначок із заданого чиновниками списку. Словник висловів та ключових слів, згідно з техзавданням, повинен бути поповнюваним до 5 млн записів.
Як відомо, у Єгипті під час протестів на початку 2011 року, уряд заблокував доступ до інтернету задля зупинення поширення закликів до опору через соцмережі.