Центральний банк Туреччини заявив про запровадження заходів для порятунку ліри

13 Серпня 2018, 10:06

Центральний банк Турецької Республіки у понеділок, 13 серпня, запровадив заходи на валютному ринку для порятунку ліри, яка побила рекорд падіння. Про це повідомляє Daily Sabah.

 

Зазначається, що дані заходи "запроваджені на підтримку фінансової стабільності та забезпечення ефективного функціонування ринків".

 

Зокрема, у банку пообіцяли забезпечити усю ліквідність, необхідну банкам, і уважно стежити за ринками та цінами. 

 

Крім того, Центробанк переглянув свої норми резервних вимог.

 

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара готується перейти на розрахунки в національній валюті зі своїми найбільшими торговельними партнерами, такими як Китай, Росія, Іран і Україна.

 

Нагадаємо, Ердоган закликав громадян обмінювати долари і євро на турецьку ліру.

 

29 липня Ердоган заявив, що США можуть втратити “щирого” союзника, якщо Вашингтон не змінить свого ставлення до Анкари. За словами Ердогана, Анкара “ніколи не вела торгів у питанні Брансона”. Лідер назвав офіційні коментарі США на цей рахунок “психологічною війною”.

 

Додамо, що Брансон був поміщений у в’язницю в Туреччині у жовтні 2016 року. Турецька влада стверджує, що він брав участь у русі проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого в Анкарі вважають причетним до організації спроби держперевороту. 

 

Як повідомлялося, 28 квітня державний секретар США Майк Помпео попередив главу МЗС Туреччини щодо придбання російської ракетної системи "земля-повітря".  Помпео повідомив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари і ракетні батареї не будуть інтегровані з силами союзників НАТО в Анкарі та додав, що якщо влада Туреччини придбає цю систему у Росії може зіткнутися з санкціями, якщо буде купівля С-400. За словами турецьких оборонних службовців, Анкара та Москва підписали угоду, згідно з якою Росія має поставити до Туреччини дві системи С-400.