Центральний банк Євросоюзу очолить італієць

24 Червня 2011, 15:30

63-річний Маріо Драґі, керівник центрального банку Італії, обійме посаду в жовтні, коли закінчиться термін нинішнього голови ЄЦБ француза Жана-Клода Тріше.

Раніше побоювалися, що призначення Драґі може затримати Франція, яка була занепокоєна, що лишиться без свого представника в раді ЄЦБ.

Європейський центральний банк, який керує грошовими й фінансовими справами в зоні обігу спільної європейської грошової одиниці євро, відіграє важливу роль у боротьбі з нинішньою кризою в єврозоні.

Нагадаємо, що нині економіки кількох країн Євросоюзу перебувають у стані кризи. Зокрема, Греція, державний борг якої наближається до 350 мільярдів євро, знаходиться на межі дефолту. Євросоюз і МВФ виділили Греції 110 мільярдів євро, проте цього виявилося недостатньо для виведення країни з кризи.

Як відомо, у січні Португалія, після Ірландії і Греції, звернулася за кредитом до країн-членів ЄС та Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) у зв'язку зі складною економчною ситуацією. МВФ погодився прокредитувати країну на 26 мільярдів євро.