«Цар» Янукович дозволяє приватизувати шахти в обмін на газоносні площі для сина

16 Серпня 2012, 10:05

Як наголошується в повідомленні, 22 грудня 2010 року Кабінет міністрів без аукціону передав шахті імені Засядька для розробки 9 нафтогазових площ. У 2011 році шахта внесла в статутний фонд ТОВ «Міжрегіональна газова компанія» 25 тисяч грн, що дозволило передати цій структурі чотири з дев'яти ліцензій (Сербська, Золотаревська, Сиротинська та Нижньортищівська площі (Луганська та Харківська області). Прогнозні запаси – 3 млрд куб.

«Засновником ««Міжрегіональної газової компанії» є ТОВ «Газінвест-Груп», воно в свою чергу має засновником ТОВ «СЛ-Груп». Основним власником ТОВ «СЛ-Груп» є Едуард Слинько. Окрім того, Слинько – генеральний директор корпорації «Менеджмент Ассетс корпорейшн» («МАКО»), власником якої є Олександр Янукович», – пише видання.

Раніше Олександр Янукович з Едуардом Слиньком створили ТОВ «Донснабтара», де в засновниках була також Валентина Арбузова – мати глави Нацбанку Сергія Арбузова.

Окрім чотирьох газоносних площ від шахти ім. Засядька структури Януковича отримали ще одну. У травні 2012 року «Міжрегіональна газова компанія» вже самостійно отримала від Луганської облради Бараниківську площу під розвідку і промисловий видобуток газу.

«За даними наших джерел, фірмі, пов’язаній з Олександром Януковичем  незабаром перепаде ще п’ять ліцензій»,- пишуть журналісти.

За даними джерел видання, оборудка з шахтою Засядька пройшла на взаємовигідній основі. За те, що реальний власник шахти Юхим Звягільський передав газоносні площі, йому дозволили провести приватизацію шахти.

«Розумієш, у Юхима є мрія: він, поки живий і при владі – хоче приватизувати шахту Засядька. Юхим мені й каже: «Я був у Царя. Він не проти того, щоб я шахту приватизував. Але, Цар сказав: оформиш на себе газові родовища і половину з них віддаси Олександру. Потім віддамо тобі шахту», – сказав співбесідник видання.

Нагадаємо, 19 листопада 2010 року Фонд держмайна України наказом №171  прийняв рішення про приватизацію шахти ім. О.Ф.Засядька.