“Тривога і злість на безсилля”. Політв’язень Балух написав листа українській активістці

30 Липня 2019, 15:29

Український політв'язень в Росії, кримчанин Володимир Балух у листі українській активістці в Латвії Тетяні Лазді розповів про свій психологічний стан і засудив кремлівський режим, що нав'язує йому російське громадянство. Копію листа Балуха оприлюднив Укрінформ у вівторок, 30 липня.

 

"Змушений зізнатися, що формулювати думки мені зараз насилу вдається. Тоскне почуття тривоги і безперервної туги за Мамою і рідними в даний період густо розбавлені злістю на безсилля, що з'їдає свідомість, [неможливість] оперативно й ефективно протистояти цинізму системи режиму, який вважає себе правомочним, відібравши у людини паспорт його рідної країни, пишномовно дарувати йому громадянство в своєму заповіднику оксюморона", – повідомив Балух.

 

 

Водночас про свій стан фізичного здоров'я після виходу з тривалого голодування український політв'язень не пише.

 

Балух також дякує Лазді за її роль в тому, що українські активістки зробили йому дві вишиванки замість відібраних в ув'язненні, а також просить передати низький уклін українським майстриням, які зробили це.

 

Як повідомлялося, в ув’язненого в Росії українського активіста Володимира Балуха в колонії погіршився стан здоров’я, але діагноз йому досі не поставили.

 

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

5 липня 2018 року  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.