Лідери трьох німецьких партій завтра презентують свою угоду щодо формування коаліційного уряду. Його очолить соціал-демократ Олаф Шольц, тим самим замінивши консерваторку Ангелу Меркель на посаді канцлера, пише Reuters з посиланням на запрошення від соціал-демократів.
Прес-конференція запланована на 15:00, вона відбудеться після останнього раунду переговорів між лівоцентристськими соціал-демократами (СДПН), екологічними “Зеленими” та ліберальними “Вільними демократами” (ВДП), йдеться у запрошенні.
Угода сформує перший тристоронній федеральний коаліційний уряд у Німеччині з 1950-х років і змінить консерваторів Ангели Меркель після 16 років їх перебування при владі.
Альянс, названий "світлофорною” коаліцією на честь відповідних кольорів трьох партій, пообіцяв покращити найбільшу економіку Європи шляхом модернізації її інфраструктури та прискорення заходів щодо кліматичних питань.
Читайте також: Вибори в Німеччині: кліматичне питання розводить ймовірну коаліцію “по кутках”
Андреас Умланд, німецький політолог та головний науковий співробітник Інституту євро-атлантичного співробітництва у Києві у коментарі Тижню пояснив, що завтра коаліція зробить заяву щодо консенсусу у спірних урядових питаннях, однак робити висновки щодо того, якими вони будуть не можна, адже поки немає достовірної інформації:
“Найцікавішим буде питання, як розподіляться міністерства між партіями. Для України важливо, хто стане міністром закордонних справ. Зараз точно можна сказати, що пан Шольц буде канцлером, а щодо міністрів є певні спекуляції, але поки немає достовірної інформації.
Ймовірно також у коаліційних домовленостях будуть прописані моменти з ідеологічними розбіжностями партій, зокрема екологічні та соціальні питання, чи можна піднімати податки, скільки ще можна взяти в борг – був цілий ряд суперечливих моментів, рішення щодо яких швидше за все озвучать завтра. Щодо питання “Північного потоку-2”, наразі його відклали на певний час і в коаліційному договорі певно ще не буде ніяких рішень стосовно цього”, – прокоментував Андреас Умланд.
Також Reuters пише з посиланням на власні джерела, що сторони домовилися відмовитися від вугілля до 2030 року і припинити виробництво електроенергії з газу до 2040 року. Партії заявили, що переговори не можуть тривати і в наступному році чи провалитися та пообіцяли укласти угоду через два місяці після вересневих виборів.