Тридцять перший день війни з росією. Інформація за регіонами (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

26 Березня 2022, 11:12

Оперативна інформація від Генштабу станом на 6:00:

Ворог зосереджував зусилля на поповненні поточних втрат, перегрупуванні та посиленні наявних підрозділів, завдавав артилерійських ударів по цивільній інфраструктурі.

Як особливість слід відзначити переміщення додаткових артилерійських підрозділів до кордону з Україною (дані уточнюються).

Ворог намагається запровадити в обіг російські рублі на тимчасово зайнятих територіях Херсонської та Запорізької областей замість гривні. У Харківській області противник здійснює обмеження пересування цивільного населення за рахунок встановлення блокпостів.

Окупанти не полишають спроб  із залученням підрозділів росгвардії придушити спротив мешканців українських міст Херсон, Генічеськ, Мелітополь, близько 90 % населення яких налаштовані проти російських загарбників.

На Волинському напрямку наступальних дій противник не проводив. Залучення окремих підрозділів Білорусі до війни залишається ймовірною. 

На Поліському напрямку ворог продовжував обстріли підрозділів наших військ в окремих районах.

На Сіверському напрямку противник зосереджував основні зусилля на утриманні раніше зайнятих рубежів. Продовжував укріплення своїх позицій та відкривав вогонь по підрозділах ЗСУ.

На Слобожанському напрямку, в районі Сум, основні зусилля зосереджував на закріпленні та утримані рубежів; в районі  Харкова продовжує спроби блокування наших підрозділів, наносить ураження інфраструктурі та оборонним об’єктам міста. Намагається наростити зусилля на напрямку Ізюму за рахунок переміщення додаткових підрозділів та техніки.

На Донецькому напрямку противник перегруповується для відновлення наступу для виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. 

На Південнобузькому напрямку відновлює боєздатність, поповнює запаси для відновлення наступу.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 26.03 орієнтовно склали:
особового складу – близько 16400 осіб,
танків ‒ 575 од,
бойових броньованих машин ‒ 1640 од,
артилерійських систем – 293 од,
РСЗВ – 91 од,
засоби ППО – 51 од,
літаків – 117 од,
гелікоптерів – 127 од,
автомобільної техніки – 1131 од,
кораблі /катери – 7 од,
цистерн з ПММ – 73,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 56.
Спеціальна техніка – 19.
Пускові установки ОТРК/ТРК – 2.
Слава Україні! Героям Слава

Інформація за регіонами

Київ та Київщина

Російські окупанти окупували Славутич – танки ворога стоять на околицям, а люди вийшли на протести з українськими прапорами. Загарбники відкрили вогонь в повітря. Кидають світошумові гранати у натовп. За інформацією Київської ОВА, мер міста Юрій Фомічів викрадений загарбниками, також захоплена міська лікарня.

Комендантська година в Києві та області, завтра вдень запроваджуватися не буде.

І час комендантської години  залишиться в звичайному режимі – з 20:00 до 7:00.

У Київській області населені пункти продовжують потерпати від ударів артилерії, внаслідок останніх зруйновано щонайменше 5 будинків, є постраждалі серед цивільного населення, серед них дитина.

Російські окупанти можуть здійснювати фейкову евакуацію цивільного населення з Бучі на Київщині до Білорусі.

Російські війська обстріляли електричку Шепетівка – Київ. В результаті – розбилося скло, постраждав пасажир.

Українська армія відкинула війська окупантів від Києва на відстань 70 кілометрів, а в деяких районах – на 35 км.

Електропостачання в Святошинському районі Києва відновлено

Голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк заявив, що місто Славутич ізольоване, планується організація гуманітарного коридору.

Російські окупанти обстріляли екопарк "Ясногородка". В результаті бомбардування загинула частина тварин.


Чернігівська область

 За словами голови ОДА В'ячеслава Чауса, у Чернігові ніч відносно спокійна, проте продовжуються обстріли по тих же об’єктах, що і вчора.

У Чернігові наразі неможливо вивезти понад 40 важкопоранених та доставити гуманітарну допомогу.

Мера Славутича звільнили, він веде перемовини з окупантами, які пообіцяли пообіді залишити місто. Росіяни хочуть залишити у місті блокпост. Також вимагають, щоб у Славутичі не було української поліції.


Сумська область

Дмитро Живицький, голова ОДА Сумщини – минулу добу продовжувались обстріли Конотопського, Охтирського, Сумського районів.

Російська армія втекла з Тростянця, залишаючи озброєння, техніку та боєприпаси, які українські військові використовують для звільнення інших українських міст від окупації.


Донецька область

 

В західній частині Маріуполя, яка знаходиться зараз під контролем окупантів, почалися зачистки. Як повідомляють місцеві мешканці, росияни почали ходити по квартирах будинків, що вціліли, проводять перепис населення.

"Коли ніхто не відчиняє, вони просто ломають двері. Проводять общуки. Питають у місцевих, хто тут нацисти", – Маріупольська міська рада.

За добу обстрілів росіян зазнали 13 населених пунктів. Внаслідок ударів пошкоджено щонайменше 67 цивільних об’єктів, серед яких житлові будинки, крамниця, кафе, адмінбудівлі. Серед загиблих і поранених – діти, – Нацполіція.

Російські загарбники продовжують зосереджувати свої зусилля на Маріуполі, там тривають вуличні бої.

Голова Донецької ОВА Павло Кириленко заявляє, що в Авдіївці сьогодні застосували фосфорні боєприпаси. Під постійними обстрілами знаходться Мар'їнка, Красногорівка та Торецьк


Луганська область

 

Окупанти знову обстріляли продовольчі склади на Луганщині – хочуть влаштувати голод.

Майже 200 людей евакуйовані з Рубіжного та Тошківки, подекуди евакуація відбувається під російські обстріли, – Сергій Гайдай.

На Луганщині розпочато виплату пенсій за квітень.
В Луганській області евакуювали близько 600 людей. Евакуювати людей вдалося із Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Попасної та Гірської громади (зокрема з Нижнього, Тошківки, Кремінної).

Окупанти дали обіцянку зберігати режим тиші для виведення мирних жителів з області і одразу надважкими ракетами "Точка-У" та "градами" обстріляли місто Лисичанськ. Рятівники ледве встигають гасити полум’я — Людмила Денісова.


Запорізька область

 

Окупанти в Мелітополі збирають голів ОСББ та пропонують повідомляти про те, "де живуть фашисти". Під поняття "фашисти" підпадають всі, хто не погоджується, що Мелітополь – це Росія, зберігає українську символіку.

У селищі Кирилівка військові РФ і представилися мешканцям як "військова комендатура міста Мелітополя", після чого запропонували "співпрацю". Голова Кирилівської селищної ради від "пропозиції" відмовився та скерував окупантів у "всім відомому напрямку.

В напрямку Запоріжжя окупанти намагаються нанести вогневе ураження окремим підрозділам ТрО та ЗС України, але їм це не вдається.

Поблизу Василівки Запорізької області окупанти заблокували проїзд, внаслідок чого утворився багатокілометровий затор з машин з біженцями з Маріуполя.


Житомирська область

З 7 ранку 25 березня по 7:00 26 березня на території області було оголошено 7 повітряних тривог. Під час частини з них було здійснено авіаобстріли Житомира, Бердичева та Чуднівщини – Нацполіція.

Продовжуються напади на громади Житомирщини та атаки на військові об'єкти. Постраждалих та загиблих немає.


Харківська область

У Харкові вночі тривали обстріли Харкова окупантами зі зброї дальньої дії. Кількість постраждалих встановлюється. В області тривають активні бойові дії в Ізюмському напрямку.

Попри обстріли близько 70% містян залишилися у Харкові – Ігор Терехов, міський голова Харкова.

У Харківській області українська армія звільнила кілька населених пунктів у напрямку Малої Рогані.

У Харкові під російський обстріл знову потрапила ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів". Оцінити масштаби пошкоджень неможливо через бойові дії.


Херсонська область

В Херсонській області зафіксовані гучні вибухи у районах, які знаходяться поряд Миколаївською та Дніпропетровською областями.


Львівська область

На брифінгу Андрій Садовий та Максим  Козицький повідомили, що окупанти обстріляли нафтобазу та об‘єкт оборонної інфраструктури. Повибивало вікна у сусідній школі та садочку – 5 постраждалих.

 

Автор:
Тиждень