Василь Васютин журналіст

Три запитання чиновникові

ut.net.ua
12 Червня 2009, 00:00

 

У. Т.: Як складаються відносини з командуванням Чорноморського флоту Росії, чи вирішується проблема погашення боргів ЧФ РФ перед містом та Пенсійним фондом?
 
– Із ЧФ РФ прагнемо нормально співпрацювати. Але є питання, які на рівні командувача не вирішити. Тоді виходимо на вищий рівень. Підключаємо наше МЗС, уряд.
 
Борг флоту перед Пенсійним фондом є. Сума постійно міняється, але все одно застигає на рівні 4–5 млн грн. По суті, це половина загальноміського боргу. На початку року на 13-му заводі ЧФ були борги по зарплаті. Сьогодні їх погасили. Залишається проблема будівельного управління ЧФ РФ. Там – основні скорочення й борги. Заморожене будівництво житла. Люди пікетують штаб ЧФ РФ, як ті обдурені вкладники. Кажуть: «Ми за житло заплатили, де воно?»
 
І справді, скорочення – це проблема. За радянських часів Крим був таким собі «авіаносцем»: 11 аеродромів, Чорноморський флот чисельністю в 137 тисяч осіб. Сьогодні два флоти – це 25 тисяч людей.
Після підписання Указу президента України «Про додаткові заходи з соціально-економічного розвитку міста Севастополя» деякі політики почали кричати, що указ спрямований мало не на виведення російського Чорноморського флоту. Але й без жодного «зовнішнього тиску» на ЧФ РФ скорочують людей. І рахунок уже пішов на тисячі осіб.
 
Як керівник міста, я змушений прораховувати гірші варіанти. Прогноз – звільнення до кінця року 10 000 осіб, скорочених на ЧФ, у навколофлотських структурах.
 
У. Т.: А як керівник міста, ви знаєте, як вирішити цю проблему?
 
– Ми розробляємо проект міста відкритої економіки, готуємо законопроект, який надав би змогу привернути до Севастополя капітал, створити тут нові підприємства, додаткові робочі місця.
Я прошу в держави: дайте мені право провести в Севастополі економічний експеримент. Давайте приймемо у Верхов­ній Раді України не закон про політичний статус Севастополя, про який нині багато говорять, а про економічний. Дайте нам економічні пільги на створення робочих місць. І звільнені люди змогли б влаштуватися. Для нас це вихід. Міські власті повинні бути готові до будь-якого сценарію. Ніякої політики, тверезий розрахунок. 2017-й не за горами. І якщо раптом вивільнятимуться десятки тисяч людей, що робити? Адже це – «людина з рушницею», людина, навчена військового ремесла. Що отримаємо тоді?
 
У. Т.: Міська рада Севастополя знову підняла заїжджену тему російської мови. Мовне питання справді актуальне для міста?
 
– Депутати, не всі, звісно, але більшість – від ПР, КПУ, ПСПУ – все з ніг на голову перевертають. Вибачте, в Севастополі й так мова викладання в школах здебільшого російська. При цьому грошей на українську школу-колегіум міськрада чомусь вирішила не виділяти. В Севастополі з радянських часів нових шкіл не зводили. З’явилася така можливість – спорудити сучасну українську школу. Міськрада ж, по суті, заблокувала це питання. Але школу ми все одно збудуємо – Кабмін виділив нам на це 24 млн грн.