Як повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, 25 березня в Укрінформі до третьої річниці реалізації наймасштабнішої благодійної акції «Українським дітям — українську книгу» відбулася пресконференція, присвячена підсумкам ініціативи, яка стала важливим символом єдності та незламності українського народу.
Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України, Міністерством культури та стратегічних комунікацій України розпочали цю благодійну акцію 15 березня 2022 року. Мета акції — безкоштовне забезпечення підручниками, навчальними посібниками і літературою тих дітей і дорослих, які були змушені змінити місце проживання, рятуючись від російської агресії.
За цей час понад 1 мільйон українських книг доставили по всій Україні та до 32 країн світу, зокрема, було замінено українськими виданнями понад 50 тисяч російськомовних примірників Шкільні бібліотеки та освітні центри «Школа Супергероїв» отримали значну кількість книг для різних областей, таких як Черкаська, Харківська, Запорізька, Миколаївська та Рівненська.
Андрій Наджос, заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції, заявив: «Вже в умовах повномасштабного вторгнення ми усвідомили, наскільки важливо не втратити зв’язок із тими дітьми, які були змушені виїхати за кордон. Наразі лише в ЄС проживає близько 4,7 мільйона українських громадян (за міжнародною статистикою), і більшість із них — це жінки та діти. Відповідно, ця акція “Українським дітям — українську книгу” вже три роки допомагає зберігати з ними зв’язок. Ми продовжуватимемо підтримувати такі ініціативи в межах МКСК, оскільки вони безпосередньо стосуються тих людей, які житимуть тут, відновлюватимуть і творитимуть Україну після нашої спільної перемоги».
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко натомість зазначив, що початком зародження ідеї акції стало 24 лютого 2022 року. Він зазначив, що значна кількість інституцій та партнерів, зокрема поліграфічні підприємства, почали евакуавати людей з гарячих точок: «Волонтери зверталися до нас із проханням передати українські книжки. Тоді ми зрозуміли, що це може стати важливим елементом підтримки наших дітей, їхніх батьків та української ідентичності. Разом із колегами вирішили створити повнометражний фільм про те, як починалася акція, адже це теж був елемент спротиву, якого росіяни ніколи не зрозуміють. Ми вистояли й продовжуватимемо боротися».

Колаж зі сторінки “Українським дітям – українську книгу” в фейсбуці
Для прифронтових територій також були передані понад 25 тисяч книг, а близько 3 тисяч книг шрифтом Брайля знайшли своїх читачів. Крім того, був проведений флешмоб «Моя бібліотека мрії», в якому взяли участь понад 150 осіб.
Так завдяки ще одній ініціативі «Українській молоді — європейську книгу» до університетів України передали 10 тисяч книг мовами європейських країн, що, безперечно, сприяло розширенню освітнього простору та знайомству молоді з культурним надбанням Європи.