При цьому тільки 13% респондентів упевнені, що такого конфлікту не трапиться, 53 % вважають його малоймовірним, а досить імовірним – уже 23 %.
Це гнітючі цифри, говорить заступник директора Левада-Центру Алєксєй Гражданкін.
Вина за погіршення відносин між Росією і Україною в тій чи іншій мірі лежить на владі України – так думають 77% опитаних Левада-Центром. Тим часом російську владу винними в погіршенні вважають лише 3%. Легітимною нинішню владу України вважають 14% респондентів, 73 % – нелегітимнимною.
Консолідації українського суспільства проти Росії росіяни не чекають – її передбачають тільки 14% опитаних.
26% чекають, що приєднання Криму до Росії викличе ослаблення прихильників Майдану, розбрід серед прихильників нової влади, ще 28% очікують стабілізації політичної ситуації в країні і примирення з відділенням Криму.
Ще 7% вважають, що приєднання Криму виллється в бажання українців з'єднатися з Росією в одну державу.
За два тижні боязнь строгих санкцій до Росії істотно знизилася, а події в Криму стали лише приводом для загальної ворожості щодо Росії, впевнені опитані Левада-Центром.
Якщо 7-10 березня можливість міжнародної ізоляції Росії турбувала 44% респондентів, то 21-24 березня – вже 28 % , політичні та економічні санкції – 42 і 38% відповідно.
Реакція Заходу на події в Криму обумовлена ворожим ставленням до Росії і прагненням скористатися моментом для надання тиску на Росію, вважають 58% опитаних. 20% упевнені, що на Заході просто не розуміють реальну ситуацію на Україні .
Впевненість, що транслюється в ЗМІ, що санкції нічим не можуть погіршити становище Росії і змусити її змінити свою позиці , передалася в останні два-три тижні росіянам, говорить Гражданкін. За його словами, це супроводжувалося і значною жорстокістю громадської думки щодо України: якщо на початку березня позитивно до України ставилося 63% росіян, то тепер всього – 52%.
Опитування проведено 21-24 березня , вибірка – 1603 людини з 45 регіонів, статистична похибка не перевищує 3,4%.
Як повідомлялось, 85% українців виступають за збереження Криму у складі України і лише 6% вважають, що його потрібно відокремити від нашої держави.