Трьом банкам КНДР відрізали доступ до SWIFT

9 Березня 2017, 10:57

Міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів SWIFT вимкнула від своїх сервісів три банки Північної Кореї, які фігурують в санкційному списку Організації Об'єднаних Націй у зв'язку з провокаціями з боку КНДР, зокрема це стосується і запусків балістичних ракет. Про це повідомили ЗМІ у ніч на четвер, 9 березня.

Зазначається, що про потребу відключення північнокорейських фінансових установ від систем SWIFT наголошувалось у звіті ООН у лютому 2017 року.

У списку санкцій ООН перебувають північнокорейські Bank of East Land, Korea Daesong Bank і Korea Kwangson Banking Corp.

У документі йдеться про те, що будь-яка компанія, яка здійснює операції з цими банками, вважатиметься порушником санкцій ООН, навіть у разі, якщо така компанія отримала дозвіл на здійснення таких операцій від Єврокомісії. У документі вказується, що лише спецкомітет Ради Безпеки ООН може давати такий дозвіл.

Як повідомлялося, 6 березня Південна Корея заявила, що КНДР запустила невідому ракету, яка впала в Японському морі. Того ж дня через запуск ракети Південна Корея скликала Раду національної безпеки. 

Україна також 6 березня офіційно відреагувала на запуск балістичних ракет Північною Кореєю. МЗС України назвало такі дії КНДР свідомою провокацією проти існуючої міжнародно-правової системи.

7 березня США та Японія скликали термінове засідання Радбезу ООН з приводу ракетних запусків КНДР. Пентагон підтвердив балістичні випробування Північною Кореєю.

Спостерігачі розцінюють новий крок Пхеньяна як відповідь на спільні американо-південнокорейські військові навчання, що розпочалися в районі Корейського півострова.

Нагадаємо, резолюціями Ради безпеки ООН Північної Кореї заборонені ракетні пуски з використанням балістичних технологій. Новий ракетний пуск, вважають спостерігачі, викличе нову хвилю осуду і може привести до чергового посилення санкцій ООН проти КНДР.