Троє нардепів готові взяти Добкіна на поруки

15 Липня 2017, 16:00

Народні депутати Нестор Шуфрич, Дмитро Добкін (обидва – фракція "Опозиційний блок") і Дмитро Свяіташ (група "Відродження") готові взяти на поруки народного депутата з фракції "Опозиційний блок" Михайла Добкіна. Про це повідомив адвокат Добкіна Ігор Степанов.

Зазначається, що відповідне клопотання подано до Печерського районного суду Києва.

Прокуратура просить суд про обрання Добкіну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі не менше 150 млн грн.

Разом з тим сам нардеп заявив, що у нього немає такої суми для внесення застави, і вважає, що в якості запобіжного заходу достатньо буде його особистого зобов'язання.

"У мене немає 150 млн, щоб внести таку заставу. Я вважаю, що така застава необґрунтована – вона не стимулює підозрюваного не вчиняти будь-яких дій, які можуть перешкодити слідству. Вона спрямована на те, щоб такою сумою унеможливити застосування альтернативи застави взагалі і мого виходу під заставу на свободу. 150 млн – це сума, яка взагалі ні до чого не прив'язується ", – сказав Добкін.

У свою чергу народний депутат з фракції "Опозиційний блок" Вадим Новінський в залі суду повідомив журналістам, що в разі, якщо судом буде визначено заставу в 150 млн грн, вони допоможуть Добкіну її внести.

Як повідомлялося 29 червня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Михайла Добкіна. За його словами, в діях Добкіна "вбачаються ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок у Харкові нормативною вартістю понад 220 млн грн".

12 липня Комітет Верховної Ради з питань регламенту визнав законним і мотивованим лише одне поданнягенерального прокурора України Юрія Луценка на народного депутата з фракції "Опозиційний блок" Михайла Добкіна – про надання згоди на притягнення його до кримінальної відповідальності. Два інших подання про надання згоди на затримання та на арешт Добкіна комітет визнав недостатньо мотивованими.

13 липня Верховна Рада підтримала три подання генпрокурора про надання дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Добкіна.

Нагадаємо, 14 липня Генеральна прокуратура України вручила повідомлення про підозру народному депутату України Михайлу Добкіну.