Про це свідчать дані загальнонаціонального дослідження громадської думки, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.
За даними опитування, серед тих, хто збирається йти на вибори, наприкінці вересня знали усіх кандидатів на окрузі 6%, багатьох – 13%, кількох головних – 31%, лише одного, за якого голосуватимуть, – 11%, не знають нікого – 34%.
Більшість виборців (61%) голосують за певну партію тому, що вона їм подобається, проте 23% голосують за певну партію для того, щоб до влади не пройшли політики протилежного політичного табору. Найбільше таких прихильників серед об'єднаної опозиції «Батьківщина» – 35%.
Ті, хто хотів би на цих виборах підтримати партію з «помарачевого» табору, найбільше схильні віддати голос за ОО «Батьківщина» (53%), частина – за «УДАР» (14%) та ВО «Свобода» (9%). 14% не визначилися, яка саме партія відповідає «помаранчевому кольору».
Для тих виборців, які хочуть підтримати партію з «біло-блакитного» табору, за Партію регіонів готові проголосувати 77%, за КПУ – 8%, не визначилися – 10%.
Серед тих, хто хотів би підтримати партію, яка не належить ні до «помаранчевих», ні до «біло-блакитних», лідерство має партія «УДАР» – за неї схильні проголосувати 33%, 22% – за КПУ, 6% – за ОО «Батьківщина», 2% – за Партію регіонів і ще 19% не визначилися.
Опитування проводилося з 18 вересня по 4 жовтня цього року. В 111 населених пунктах опитано 2 тис. 43 респонденти. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Нагадаємо, згідно результатів соцопитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з КМІС, до Верховної Ради проходить п'ять партій: Партія регіонів, УДАР, "Батьківщина", КПУ і ВО "Свобода".