Третього підозрюваного в причетності до терактів у Брюсселі звільнили – прокуратура

28 Березня 2016, 18:08

Федеральна прокуратура Бельгії оголосила, що докази, які спричинили арешт Фейсала Шеффу як третього підозрюваного в терактах 22 березня в аеропорту Брюсселю, не знайшли підтвердження. Тому Шеффу звільнили.

Водій таксі, який відвозив виконавців терактів 22 березня в аеропорт, упізнав у Шеффу "людину в капелюсі" – третього підозрюваного, який в день вибухів був відображений відеокамерою спостереження в залі вильоту разом із двома терористами-смертниками і вважався втікачем.

Федеральна прокуратура допускала, що ця "людина в капелюсі" в день теракту залишила в аеропорту сумку з найбільш значним з усіх трьох терористів зарядом. Однак під час самих терактів ця бомба не вибухнула.

Читайте також: Теракти у Брюсселі: слідчі ідентифікували тіла 28 загиблих

У понеділок ЗМІ Бельгії повідомили про сумніви слідства щодо причетності Шеффу до терактів в аеропорту, так як поліція знову поширила відео, зняте камерою спостереження, яке вона вже демонструвала раніше.

Шеффу позиціонує себе як незалежний журналіст. Він був помічений в брюссельському парку Максиміліана, де нелегальні іммігранти і прохачі притулку влаштували стихійний табір, і міська влада підозрювали його у вербуванні бойовиків в ряди "Ісламської держави". У підсумку йому був заборонений доступ в цей парк.

Минулого четверга Шеффу затримали перед будівлею федеральної прокуратури. Його арештували, пред'явивши звинувачення в участі в терористичній групі, в терористичних вбивствах і замаху на терористичні вбивства.

Нагадаємо, вранці 22 березня в аеропорту та на станції метро Брюсселя прогриміли вибухи. За уточненими даними, в результаті серії терактів у вівторок в Брюсселі загинула 31 людина, близько 316 отримали поранення. 

Також поліція назвала імена двох терористів, які організували теракт в аеропорту Брюсселя. Ними виявилися брати Халід й Ібрагім ель Бакрауї.