25 та 26 лютого світові видання виходили із фотографіями з російсько-української війни на перших шпальтах. Зокрема, це тижневики The Economist, Time, Der Spiegel, щоденні видання Financial Times, Irish Daily Mail та багато інших…
25 лютого ЄС погодився заморозити активи російського президента Владіміра Путіна та міністра закордонних справ Сєрґєя Лаврова. «Одностайне рішення ЄС, яке є частиною ширшого пакету санкцій, вказує на те, що західні держави рухаються до безпрецедентних заходів, щоб спробувати змусити Путіна зупинити жорстоке вторгнення до країни-сусіда РФ та розв’язати велику війну в Європі», – пише Financial Times. Також про запровадження санкцій проти Путіна та Лаврова оголосили у Великій Британії. Про це повідомив прем’єр-міністр Боріс Джонсон. Напередодні Лондон оголосив про найбільший в історії пакет санкцій проти РФ. У пакеті санкцій із 10 пунктів британський уряд заявив, що заморозить активи деяких великих російських банків, включаючи другий за величиною державний ВТБ, і зупинить великі російські компанії від залучення фінансування у Великій британії.
Як пише The Guardian, міністр підприємництва Квазі Квартенг попередив компанію BP щодо урядового «занепокоєння» у зв’язку із справами компанії в РФ. Британська компанія роками тісно співпрацює із Кремлем. «Вона володіє 22% акцій російської державної нафтової компанії «Роснєфть» і має два місця в раді компанії з 11 осіб», – пише видання.
До світових лідерів також поволі приходить розуміння, з ким вони мають справу: віце-прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар назвав Путіна «Гітлером XXI століття». Ексканцлерка ФРН Анґела Меркель перервала тишу і врешті висловилася щодо війни Росії проти України. «Ця загарбницька війна з боку Росії знаменує глибокий поворотний момент в історії Європи після закінчення «холодної війни», – заявила Меркель. Вона також висловила свою солідарність президентові Володимиру Зеленському та усьому українському народові.
Згідно з інформацією телеканалу Sky News, 27 країн, зокрема Великобританія, США та інші європейські країни, погодилися надати Україні більше зброї, медикаментів та іншої військової допомоги. Увечері в п'ятницю, 25 лютого, конференцію донорів військової допомоги організував організував міністр оборони Великобританії Бен Уоллес, де країни і заявили про таке своє рішення. Конференція пройшла у віртуальному форматі. Окрім того, Нідерланди оголосили, що передадуть Україні 200 зенітних ракет Stinger.
Також президент України Володимир Зеленський 26 лютого заявив, що лише дві країни поки вагаються у питанні відключення РФ від системи SWIFT: “Вже маємо майже повну підтримку країн Європейського Союзу щодо відключення Росії від SWIFT. Сподіваюся, що Німеччині та Угорщині вистачить мужності підтримати це рішення. Нам мужності вистачає боронити свою Батьківщину, боронити Європу", – заявив глава держави.
Німецьке видання Die Welt одним із найголовніших аргументів німецького уряду проти відімкнення від SWIFT називає затримки з виплатами за постачання газу із РФ. Берлін, як пише німецьке видання, занепокоєний тим, що Росія може припинити постачання газу через ці затримки.
Однак, як заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вже після звернення Володимира Зеленського, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан також запевнив у своєму рішення відімкнути РФ від SWIFT.
Пізніше редактор відділу Європа Радіо Свобода Ріхард Йозвʼяк повідомив у твіттері, що Німеччина також готова погодитися із відімкненням системи SWIFT, однак офіційних джерел чи деталей щодо цієї інформації поки немає.
26 лютого увечері міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав, що попри те, що офіційне рішення щодо відімкнення Росії від SWIFT ще не оформлене, "вже розпочалася технічна підготовка до ухвалення рішення та упровадження цієї санкції".
"Переломним" можна назвати рішення ФРН передати Україні летальну зброю, про яке Олаф Шольц оголосив також ввечері 26 лютого. "Наш обовʼязок – підтримувати Україну в міру своїх можливостей у захисті від армії Путіна. Тому ми доставляємо 1000 одиниць протитанкової зброї та 500 ракет Stinger нашим друзям в Україні", – напиш федеральний канцлер. Оскільки Німеччина розблокувала постачання зброї, то це означає, що Україна також отримає естонські гаубиці. Про це у своєму твіттері також написала прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас: "Німеччина сьогодні ухвалила важливе рішення для захисту України і демократії. Також дозволили Естонії надіслати гаубиці в Україну".