Transparency International вітає завершення першого етапу електронного декларування в Україні та закликає до перевірки декларацій та джерел походження задекларованих посадовцями активів. Про це йдеться в заяві організації.
«Антикорупційні органи України наразі потребують ресурсів для розслідування справ та притягнення до відповідальності високопосадовців за незаконне збагачення», – зазначив Хоче Уґас, голова правління Transparency International.
Як зазначається, зараз перед антикорупційними установами в Україні постало завдання навчитися відрізняти законно нажиті блага від майна, отриманого корупційним шляхом.
Transparency International закликає Національне агентство з питань запобігання корупції тісно співпрацювати з громадськістю та журналістами щодо перевірки декларацій посадовців, стилю їхнього життя, джерел походження задекларованих активів та виявлення невідповідностей.
У заяві наголошується, що Національне антикорупційне бюро України повинне розслідувати походження задекларованих статків, використовуючи усі наявні інструменти, в тому числі автономне прослуховування телефонних розмов за рішенням суду.
Також Transparency International закликає створити незалежний Антикорупційний суд з активним залученням та підтримкою міжнародних експертів, який допоможе підтримати судову реформу в Україні.
Нагадаємо, 30 жовтня о 24:00 завершився перший етап подання електронних декларацій для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що можновладці задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті. ГПУ заявила, перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки.