Transparency International визнала Газпром однією з найбільш непрозорих корпорацій світу

10 Липня 2012, 14:12

Організація оцінила прозорість 105 найбільших світових компаній, капітали яких складають більше $11 млрд, за шкалою від 0 до 10 балів, де 0 – це показник найменш прозорої компанії, а 10 – найбільш прозорої. Оцінювання здійснювалося відповідно до розкриття компаніями різної бізнес-інформації, важливої для інвесторів та суспільства: корпоративної структури і прозорості, боротьби з корупцією і т.п.

Останнє місце у рейтингу посіли і стали відповідно найменш прозорими два найбільших китайських банки Bank of China та Bank of Communications, які отримали 1,1 та 1,7 балів відповідно. До п’ятірки найменш прозорих потрапили також Honda Motor (1,9), China Construction bank (1,9) та Berkshire Hathaway (2,4) – корпорація знаменитого мільярдера Уорена Баффета.

Сьому сходинку серед найменш прозорих компаній посіла Amazon.com (2,8), за якою розмістились Gazprom, OAO (2,8) та Toyota Motor (2,8). До 15-ти найбільш непрозорих потрапили також Google (2,9), Canon (3.0) та Apple (3,2).

При цьому, найбільш прозорими стали норвезька нафтова компанія Statoil (8,3), австралійсько-британський гірничо-видобувний концерн Rio Tinto (7,2), найбільша у світі гірничо-видобувна компанія BHP Billiton (7,2), металургійна компанія Arcelor Mittal (6,9), нафтова компанія Exxon Mobil (6,4).