«Ми задоволені початком нашої спільної роботи, але існує відчутна проблема, – 9 центральних органів влади (11%) нас «послали» шукати інформацію в ЗМІ, 4 (5%) – надіслали рахунки за вартість інформації. При цьому 5 (6%) – повідомили, що на їх погляд, ми не маємо законних підстав на отримання інформації про майнові декларації службовців. Тож ці органи стануть об’єктом адміністративних судових позовів», – повідомив координатор ініціативи Анатолій Стоян.
За словами юриста Інституту Медіа Права Тетяни Олексіюк, подібні відмови є неправомірними, адже порушують одразу два профільні закони України: «Про доступ до публічної інформації» та «Про запобігання і протидію корупції»: «Якщо орган влади у відповідь на інформаційний запит перенаправляє вас до інших джерел, зокрема в ЗМІ, – це пряме порушення права на доступ до інформації. В такому випадку варто подавати до суду, а наші юристи можуть здійснити повний супровід вашої справи», – зазначила вона.
Крім відмов активісти кампанії «Декларації без декорацій» отримують від державних установ пропозиції сплатити кошти за надану інформацію. Своєрідний рейтинг вартості однієї «сторінки правди» майнової декларації публічних службовців є таким (без ПДВ): Херсонська міська рада – 5,74 грн.; Кабінет Міністрів – 2,86 грн.; Міністерство соціальної політики – 1,15 грн.; Міністерство оборони України – 1,14 грн.; Сумська облдержадміністрація – 1,14 грн.; Харківська міська рада – 1,14 грн.; Луцька міська рада – 0,98 грн.; Тернопільська міська рада – 0,88 грн.; Національне агентство України з питань державної служби – 0,68 грн.; Волинська облдержадміністрація – 0,57 грн.; Сумська міська рада – від 0,24 до 0,96 грн.; Хмельницька міська рада – 0,18 грн.
Як зазначає організація, наразі відповідь очікують ще від Міністерства юстиції.
Transparency International Україна також нагадує, що громадські монітори перевіряють стиль життя високопосадовців на місцевому ріні – міських голів, голів ОДА та їхніх заступників; на центральному – міністрів, голів державних служб України та їх заступників. Всього моніторингом охоплено 80 органів державної влади та місцевого самоврядування, це близько 400 високопосадовців України.
Як повідомляв рух "Чесно", серед народних депутатів VII скликання протягом 2012 року щонайменше 44 отримали дохід більше 1 млн грн, а ще у 15 депутатів більше мільйона гривень склав сукупний річний дохід сім’ї.