Transparency International: Проти головного військового прокурора Матіоса відкрили дисциплінарне провадження

15 Серпня 2017, 17:01

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відкрила дисциплінарне провадження щодо головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Про це повідомляє організація Transparency International.

«Після того, як 25 травня 2017 року Головний військовий прокурор Анатолій Матіос на своїй персональній сторінці у Facebook розмістив у загальному доступі інформацію з використанням нецензурної лексики, ТІ Україна звернулася до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з дисциплінарною скаргою про неналежну поведінку Анатолія Матіоса. Адже це є порушенням вимог статті 16 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Transparency International назвали причини високої корупційності в Україні у 2016 році

Також повідомляється, що журналіст Олексій Бобровников 23 червня 2017 року публічно повідомив про те, що Матіос «пропонував йому $10 тис. за підготовку журналістського сюжету про висвітлення ходу розслідування у конкретному кримінальному провадженні у вигідному для себе світлі».

«Це є порушенням вимог статей 16, 21, 28 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів», – наголосили в українському представництві міжнародної антикорупційної мережі Transparency International.

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко надіслав до Ради прокурорів України сім матеріалів щодо звільнення з адміністративних посад двох заступників прокурорів областей та п’яти прокурорів місцевих прокуратур.